Poznaj rewelacyjny system wbudowanego górnego transportu Janome AcuFeed Flex™

Zastanawiasz się jak swobodnie, bez przesunięcia szyć wiele warstw grubych materiałów, skór czy rozciągliwych dzianin? Co zrobić, aby perfekcyjnie połączyć materiały ze wzorem? A może jesteś fanem patchworków i szukasz sposobów na ich łatwiejsze szycie? Jedną z odpowiedzi na te wszystkie pytania jest zastosowanie wbudowanego górnego transport AcuFeed Flex od Janome.

Recenzja maszyny do szycia Juno Janome J15R

Czym właściwie jest AcuFeed Flex™?

System AcuFeed Flex od Janome doskonale wspomaga, niemal duplikuje funkcję dolnego transportu w maszynie. Jego unikalna konstrukcja sprawia, że AcuFeed Flex i dolny transport w maszynie współpracują z jednego napędu, równomiernie przesuwając materiał od górny i od dołu. Takie połączenie gwarantuje podawanie (przesuwanie) materiału w tym samym czasie i w takiej samej ilości bez zbędnych marszczeń czy przesunięć którejkolwiek z warstw. Dodatkowo stopka z systemu AcuFeed Flex ma metalowe ząbki transportera, które sięgają przed igłę, co sprawia, że materiał jest doskonale przesuwany od samego początku.

Wbudowany górny transport Janome AcuFeed Flex™ perfekcyjnie sprawdza się na wielu warstwach, przy szyciu wszystkich rodzajów materiałów, od najcięższych dżinsów, winylu, skaju, skóry, aż po najlżejsze szyfony, dając idealny efekt za każdym razem.
Aby zapewnić Ci w czasie szycia jeszcze lepsze rezultaty i dokładniej dopasować system AcuFeed Flex do Twoich potrzeb Janome ma w swojej ofercie trzy różne stopki stworzone do górnego transportu AcuFeed Flex, jest to stopka standardowa (z dwoma rzędami ząbków transportu), wąska (z jednym rzędem) i wąska do ściegu prostego (HP2). Stopka do ściegu prostego - HP2, została stworzona z myślą o osobach, które nie uznają kompromisów i wymagają, aby ścieg prosty wyglądał doskonale na każdym materiale, od batystu przez dzianiny po skórę włącznie.

Trzy rodzaje stopek wbudowanego górnego transportu AcuFeed Flex od Janome

Dodatkowo w asortymencie znajdują się płozy, które zamontowane do odpowiadającej stopki, zwiększają możliwości ich zastosowania, dla jeszcze bardziej precyzyjnego efektu i łatwiejszej pracy. Do zaoferowania mamy pięć różnych płoz, wśród których jest płoza do wszywania zamków (1), do ściegu prostego (2), do ściegów ozdobnych (3), z prowadnikiem centralnym (4) i z prowadnikiem krawędziowym (5).

Płozy do wbudowanego górnego transportu AcuFeed Flex do Janome

Połoza do wszywania zamków pasuje do wąskiej stopki, reszta pasuje do stopki standardowej.

Rodzaj płóz do wbudowanego górnego transportu AcuFeed Flex od Janome

Co odróżnia Janome AcuFeed Flex do innych systemów wbudowanego górnego transport?

System górnego transportu AcuFeed Flex™ zaprojektowany przez Janome wyróżnia się jakością wykonania. Wszystkie elementy zostały wyprodukowane z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu z pewnością posłużą wiele lat.

W odróżnieniu od stopek innych producentów, w których ząbki górnego transportu zaczynają się za igłą, AcuFeed Flex™ ma system, w którym sięgają one przed igłę, przez co doskonale przesuwa materiał już przed pierwszym wkłuciem. To zapewnia, że Twoje ściegi będą idealne od samego początku szycia, a obszywanie krawędzi nie będzie sprawiało żadnych trudności podczas pracy.

Płozy do systemu górnego transportu AcuFeed Flex do Janome

Dodatkowo płozy oferowane przez Janome dla systemu AcuFeed Flex™ są szersze od standardowych, co przekłada się na wytrzymałość oraz zapewnia komfort podczas pracy i widoczność ściegu pozwalającą na pełną kontrolę. Z myślą o projektach, które wymagają dużej precyzji zaoferowano również stopki i płozy o wyjątkowo wąskiej budowie, dla idealnego szycia po łuku, starannego ściegu wierzchniego i szycia w trudno dostępnych miejscach.

Płozy do systemu górnego transportu AcuFeed Flex do Janome

Jaką ma przewagę ma AcuFeed Flex nad zwykłą stopką z górnym transportem?

Warto zaznaczyć, czym właściwie różni się zwykła stopka z górnym transporterem, często nazywana „stopką kroczącą”, od tej z serii AcuFeed Flex™. A różnic jest sporo, bo oprócz sposobu montowania i możliwości zmiany płozy, różnią się również najważniejszym aspektem, czyli sposobem działania.

W celu zamontowania zwykłej stopki z górnym transportem należy ją przykręcić do trzpienia mocującego za pomocą śruby. Dodatkowo bolec stopki musi znaleźć się nad śrubą mocującą igłę, dzięki czemu stopka współpracuje z igielnicą. Montaż stopki AcuFeed Flex™ również polega na przykręceniu jej do trzpienia, natomiast nie ma elementu bolca, jest łącznik stopki, który trzeba zahaczyć o górny transport.

Różnica pomiędzy stopką z górnym transportem, a systemem AcuFeed Flex od Janome

Zwykła stopka podczas pracy współpracuje z igielnicą maszyny, nie jest skoordynowana bezpośrednio z dolnym transportem. System AcuFeed Flex™ scala dolny transport z górnym poprzez to samo źródło napędu, przez co oba działają w pełnej synchronizacji. Ząbki transportu AcuFeed Flex™ łączą się ze sobą w idealnie tym samym momencie, dając tym samym gwarancję idealnego ściegu.

Górne ząbki transportu AcuFeed Flex™ można ustawić tak, żeby pracowały szybciej lub wolniej względem transportu dolnego, w zależności od potrzeb. Dzięki różnej prędkości podawania materiału można osiągnąć idealny efekt nawet przy łączeniu ze sobą najrozmaitszych rodzajów materiału. Szybkość podawania górnych ząbków transportu jest regulowana pokrętłem regulacji górnego transportu.

Kupując maszynę z systemem górnego transportu AcuFeed Flex™, masz pewność, że możesz wymienić płozę stopki wedle tego co akurat będzie Tobie potrzebne. Jest to ustandaryzowane w całej serii AcuFeed Flex™. Natomiast przy zwykłych stopkach z górnym transportem nie jest to standard i przy zakupie musisz od razu zdecydować się jaka będzie jej funkcja.

Ponadto w górnym transporcie Janome AcuFeed Flex ząbki wykonano z metalu, co na pewno wpłynie na ich żywotność.

Różnica pomiędzy systemem AcuFeed Flex od Janome, a stopką z górnym transportem

Jak AcuFeed Flex sprawdza się w praktyce?

Rozumiemy, że ciężko jest sobie wyobrazić jakie możliwości faktycznie daje zastosowanie systemu AcuFeed Flex™ w praktyce. Poniżej znajdziecie video, na którym pokazujemy, jak ten system sprawdza się podczas szycia kilku warstw bardzo różnych materiałów. Do testu użyliśmy skaju, jeansu, organzy, taśmy parcianej, pianki bieliźniarskiej, minky, rozciągliwego materiału do odzieży sportowej, łączyliśmy również warstwy ociepliny z tkaninami. Sprawdziliśmy też, co stanie się, jeżeli spróbujemy przeszyć 11 warstw jeansu.

Wbudowany górny transport Janome AcuFeed Flex szycie tkaniny i filcu

Szycie grubego filcu, ociepliny i tkaniny bawełnianej.
Kliknij, aby zobaczyć video z szycia.

Wbudowany górny transport Janome AcuFeed Flex szycie materiału bardzo elastycznego

Szycie tkaniny bawełnianej, pianki gorseciarskiej i bardzo elastycznej dzianiny.
Kliknij, aby zobaczyć video.

Wbudowany górny transport Janome AcuFeed Flex szycie 11 warstw jeansu

Szycie 11 warstw dobrego gatunkowo jeansu.
Kliknij, aby zobaczyć video.

Wbudowany górny transport Janome AcuFeed Flex szycie jeansu i paska parcianego

Szycie 4 warstw jeansu i 4 warstw paska parcianego.
Kliknij, aby zobaczyć video.

Wbudowany górny transport Janome AcuFeed Flex szycie skóry i filcu

Szycie 2 warstw ekoskóry i grubego filcu.
Kliknij, aby zobaczyć video.

Wbudowany górny transport Janome AcuFeed Flex szycie skóry i filcu

Szycie 3 warstw skóry i 2 warstw paska parcianego.
Kliknij, aby zobaczyć video.

Wbudowany górny transport Janome AcuFeed Flex szycie minki i dzianiny

Szycie minki, ociepliny i dzianiny pętelkowej.
Kliknij, aby zobaczyć video.

Wbudowany górny transport Janome AcuFeed Flex szycie dwóch warstw minki i ociepliny

Szycie 2 wart minki i grubej ociepliny.
Kliknij, aby zobaczyć video.

Wbudowany górny transport Janome AcuFeed Flex szycie organzy

Szycie 2 warstw ogranzy.
Kliknij, aby zobaczyć video.

Wbudowany górny transport Janome AcuFeed Flex szycie pluszu

Szycie 2 warstw pluszu.
Kliknij, aby zobaczyć video

Część testu może wydać się dość ekstremalna, ale nasze doświadczenia nauczyły nas, że podczas szycia będziemy potrzebować ekstremalnych rozwiązań zdecydowanie częściej niż się to wcześniej wydawało. Na szczęście wszystkie błędy czegoś nas uczą, są potrzebne, żeby móc wyciągać z nich wnioski na przyszłość, doskonalić swoje umiejętności i dobierać odpowiednie sprzęty do naszych potrzeb.

Podsumowując

Wbudowany górny transport Acufeed Flex od Janome to doskonały system, który perfekcyjnie wspomaga prace dolnego transportu tworząc perfekcyjny ścieg bez marszczeń i przesunięć na każdym materiale. Dlatego jeżeli podczas realizacji Twoich szyciowych projektów łączysz wiele warstw razem, szyjesz z trudnych, śliskich lub bardzo rozciągliwych materiałów lub jesteś miłośniczką patchworków to system AcuFeed Flex od Janome został stworzony właśnie z myślą o Tobie. Wbudowany górny transport AcuFeed Flex nie tylko pomoże Ci w czasie szycia, ale także zaoszczędzi Twoje nerwy, które na pewno ucierpiałyby na ponownym pruciu nieudanego, pomarszczonego ściegu, który wygląda nieestetycznie i psuje końcowy efekt Twojej pracy. Jeśli planujesz zakupy nowej maszyny do szycia to warto przy wyborze zwrócić uwagę czy posiada ona system AcuFeed Flex, ponieważ tego rozwiązania nie można dokupić. A jest ono na tyle pomocne w czasie szycia, że jesteśmy przekonani iż będziesz go używać za każdym razem. Maszyny do szycia marki Janome z wbudowanym systemem AcuFeed Flex znajdziesz tutaj - AcuFeed Flex w maszynach Janome