Igły do domowych maszyn

Najlepsze igły do domowych maszyn do szycia

Igła i nitka w połączeniu z odpowiednią maszyną do szycia to przepis na radość szycia. Nie bez powodu producenci igieł do domowych maszyn do szycia od ponad stu lat testują różne rodzaje igieł do maszyn do szycia do każdego typu materiału. Materiały różnią się od siebie strukturą, rodzajem włókien, rodzajem konstrukcji czy mechaniką danego materiału. To właśnie dlatego stworzono różne rodzaje igieł, żeby efekty szycia były zawsze najlepsze. Statystyki mówią, że najczęstsze problemy z maszyną do szycia, lub inaczej - z samym szyciem, zaczynają się od źle dobranej igły i słabej jakości nici. Firma Janome od lat współpracuje z producentem igieł do domowych maszyn do szycia marką ORGAN, a owocem tej współpracy i wieloletnich testów są doskonałej jakości igły. W ofercie marki Janome możesz znaleść i dopasować igły pod względem rodzaju maszyny, przeznaczenia igły (tego, jaki rodzaj materiały planujesz tą igłą szyć), grubości igły czy jej rodzaju, czyli czy chcesz szyć igłą pojedynczą, podwójną, tytanową, a może z dużym okiem ułatwiającą szycie nićmi metalicznymi.

Igły do każdego rodzaju maszyny

Marka Janome oprócz najlepszych maszyn do szycia stworzyła także igły doskonale dopasowane do każdego rodzaju maszyny. W ofercie marki Janome znajdziesz igły do maszyn do szycia, igły do owerloka, igły do covera, igły do hafciarki jednoigłowej, igły do coverloka czy igły do maszyno-hafciarki. Dopasowanie igieł do rodzaju maszyny jest bardzo istotne, ponieważ igły różnią się pomiędzy sobą systemem - igły do maszyn mają zupełnie inny system niż igły do owerloka czy igły do hafciarki jednoigłowej. Dopasowanie prawidłowego systemu igły do rodzaju maszyny gwarantuje doskonałą współpracę pomiędzy igłą, a maszyną, co w efekcie da perfekcyjny ścieg, łatwość i przyjemność w czasie szycia.

Igły do maszyn dopasowane do rodzaju szytego materiału

Dopasowanie igieł pod względem posiadanej maszyny do szycia to bardzo ważny elementy, ale drugim również istotnym elementem jest dopasowanie igieł zgodnie z ich przeznaczeniem. A dokładniej tym, co planujesz przy ich pomocy szyć. Źle dobrana igła do rodzaju szytego materiału może spowodować nie tylko brzydko wyglądający ścieg, ale również może doprowadzić do uszkodzenia szytego materiału. Jeżeli planujesz szyć tkaniny (bawełniane, lniane, wełniane i ich mieszanki) to wybierz igły do tkanin. Gdy chcesz szyć dzianiny, wybierz igły dostosowane do szycia dzianin i materiałów elastycznych, czyli igły do dzianin. Jeżeli trafi Ci się materiał wyjątkowo elastyczny, to zamiast igły do dzianin warto zastosować igłę do stretchu, z którą osiągniesz zdecydowanie lepsze rezultaty. Zdarza Ci się szyć jedwab lub mikrofazę? Koniecznie zaopatrz się w specjalistyczne igły do szycia jedwabiu i mikrofazy. Kolejną grupą igieł, które zawsze warto mieć przy sobie są igły do jeansu, z ich pomocą szycie tkanin jeansowych będzie zdecydowanie łatwiejsze, a ścieg będzie wyglądał perfekcyjnie. Jakie jeszcze warto mieć igły w swojej pracowni? Z pewnością igły do skóry, które ze względu na swój bardzo ostry czubek doskonale szyją skórę i ekoskórę. W ofercie marki Janome są jeszcze igły dedykowane do pikowania i szycia patchworków, a także igły do nici metalicznych. Tylko odpowiednio dobrane igły do rodzaju szytego materiału zapewnią Ci profesjonalny rezultat.

Igły do maszyn do szycia, owerloków i hafciarek o różnej grubości

Dopasowanie igły do rodzaju szytego materiału jest bardzo ważne, ale kolejnym również istotnym elementem jest dobranie odpowiedniej grubości igły do szytego materiału. Jeżeli wybierzesz zbyt grubą igłę to po przeszyciu może zostawić ona bardzo nieestetyczne dziurki w materiale. Natomiast jeżeli wybierzesz zbyt cienką igłę to w czasie szycia może ona się złamać lub powstały ścieg może wyglądać nieestetycznie. W ofercie marki Janome są igły o różnej grubości. Są igły bardzo cienkie o grubości 60 i są igły bardzo grube o grubości 110. Igły o grubości 60 stosuje się zazwyczaj do szycia bardzo cienkich i bardzo delikatnych materiałów. Natomiast igły o grubości 110 stosuje się do grubych, bardzo mocno zbitych materiałów takich, jak jeans, drelich. Najbardziej uniwersalnymi igłami są te o grubości 75 lub 80.

Zestawy igieł Janome w atrakcyjnych cenach

Jeżeli chcesz posiadać w swojej pracowni igły dopasowane do każdego rodzaju maszyny lub do każdego rodzaju szytego materiału to koniecznie sprawdź naszą ofertę w zestawie taniej. Znajdziesz tam bardzo ciekawe zestawy igieł w atrakcyjnych cenach np. zestaw igieł zawierający igły do tkanin, dzianin i materiałów poliestrowych lub zestaw igieł do tkanin, dzianin i igłę podwójną.