Igły do maszyn do szycia

Najlepsze igły do domowych maszyn do szycia

Igła i nitka w połączeniu z odpowiednią maszyną do szycia to przepis na radość szycia. Nie bez powodu producenci igieł do domowych maszyn do szycia od ponad stu lat testują różne rodzaje igieł do maszyn do szycia do każdego typu materiału. Materiały różnią się od siebie strukturą, rodzajem włókien, rodzajem konstrukcji czy mechaniką danego materiału. To właśnie dlatego stworzono różne rodzaje igieł, żeby efekty szycia były zawsze najlepsze. Statystyki mówią, że najczęstsze problemy z maszyną do szycia, lub inaczej - z samym szyciem, zaczynają się od źle dobranej igły i słabej jakości nici. Firma Janome od lat współpracuje z producentem marką ORGAN, a owocem tej współpracy i wieloletnich testów są doskonałej jakości igły do maszyn do szycia, igły do owerloków i igły do hafciarek. W ofercie marki Janome możesz znaleść i dopasować igły pod względem rodzaju maszyny, przeznaczenia igły (tego, jaki rodzaj materiały planujesz tą igłą szyć), grubości igły czy jej rodzaju, czyli czy chcesz szyć igłą pojedynczą, podwójną, tytanową, a może z dużym okiem ułatwiającą szycie nićmi metalicznymi.

Igły do domowych maszyn do szycia od Janome

Marka Janome oprócz najlepszych maszyn do szycia tworzy także doskonałe igły do domowych maszyn do szycia. Igły oferowane przez markę Janome są na tyle uniwersalne, że możesz je stosować nie tylko do domowych maszyn do szycia marki Janome, ale także do maszyn do szycia innych marek. System igieł od Janome do domowych maszyn do szycia to 130/705. Jeżeli w Twojej maszynie do szycia jest inny snem igieł to skontaktuj się z nami pomożemy Ci dopasować igły Janome do Twojej maszyny do szycia.
W naszej ofercie najdziesz zarówno pojedyncze igły do domowych maszyn do szycia i do różnych materiałów, jak i podwójne igły do domowych maszyna do szycia także do różnych materiałów. Dodatkowe spośród igieł do maszyn do szycia w domu stworzyliśmy zestawy igieł do maszyn, które nie tylko stanową idealny komplet igieł przydatny w czasie szycia, ale także są w bardzo atrakcyjnej cenie. Możesz skorzystać z zestawi igieł do domowych maszyn do szycia do tkanin, do dzianin czy nawet do jeansu lub wybrać zestaw, który zawiera igły dopasowane do szycia różnych materiałów. Pełną ofertę zestawów igieł do domowych maszyn do szycia znajdziesz na naszej stronie w zakładce - w zestawie taniej.

Igły do domowych maszyn do szycia dobrane do szytego materiału

Dopasowanie igieł pod względem posiadanej maszyny do szycia to bardzo ważny elementy, ale drugim również istotnym elementem jest dopasowanie igieł zgodnie z ich przeznaczeniem. A dokładniej tym, co planujesz przy ich pomocy szyć. Źle dobrana igła do rodzaju szytego materiału może spowodować nie tylko brzydko wyglądający ścieg, ale również może doprowadzić do uszkodzenia szytego materiału. Jeżeli planujesz szyć tkaniny (bawełniane, lniane, wełniane i ich mieszanki) to wybierz igły do tkanin. Gdy chcesz szyć dzianiny, wybierz igły dostosowane do szycia dzianin i materiałów elastycznych, czyli igły do dzianin. Jeżeli trafi Ci się materiał wyjątkowo elastyczny, to zamiast igły do dzianin warto zastosować igłę do stretchu, z którą osiągniesz zdecydowanie lepsze rezultaty. Zdarza Ci się szyć jedwab lub mikrofazę? Koniecznie zaopatrz się w specjalistyczne igły do szycia jedwabiu i mikrofazy. Kolejną grupą igieł, które zawsze warto mieć przy sobie są igły do jeansu, z ich pomocą szycie tkanin jeansowych będzie zdecydowanie łatwiejsze, a ścieg będzie wyglądał perfekcyjnie. Jakie jeszcze warto mieć igły w swojej pracowni? Z pewnością igły do skóry, które ze względu na swój bardzo ostry czubek doskonale szyją skórę i ekoskórę. W ofercie marki Janome są jeszcze igły dedykowane do pikowania i szycia patchworków, a także igły do nici metalicznych. Tylko odpowiednio dobrane igły do domowej maszyny do szycia i rodzaju szytego materiału zapewnią Ci profesjonalny rezultat.