Janome - Dobra Marka 2017 i 2019

Marka Janome, jako pierwsza w Polsce, zdobyła prestiżowy tytuł „DOBRA MARKA 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii maszyny do szycia. W tym roku dzięki ciężkiej pracy powtórzyliśmy ten sukces i ponownie zdobyliśmy tytuł „DOBRA MARKA 2019 – Jakość, Zaufanie, Renoma”.

- Jesteśmy bardzo dumni z ponownego wyróżnienia i chcemy podziękować konsumentom za okazane zaufanie. Czujemy się szczególnie docenieni, ten drugi tytuł jest dla nas bardzo ważny, ponieważ potwierdza, że przez ostatnie dwa lata producent utrzymał jakość produktów, a my utrzymaliśmy jakość obsługi klienta – mówi Maciej Waligórski, członek zarządu spółki ETI, dystrybutora japońskiej marki Janome, światowego lidera w dziedzinie maszyn do szycia.


Program „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” jest organizowany od dziesięciu lat przez redakcje „Forum Biznesu” i „Biznes Trendy”, pod patronatem Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Przyznanie tytułu poprzedzają badania, które mają ocenić wartość, aktywność i rozpoznawalność marek w danych kategoriach. „Przedmiotem analiz objęte zostają między innymi: pozycja rynkowa marki i jej siła, jakość prezentowana przez dany produkt lub usługę oraz stopień zaufania konsumentów” - czytamy na oficjalnej stronie konkursu.

Celem badań jest wybór marki, która prezentuje najwyższą jakość, cieszy się największym zaufaniem i renomą w swojej dziedzinie. Godło „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” trafia do najlepszych firm i marek działających na polskim rynku. Jest dowodem na to, że laureat nagrody oferuje produkty i usługi najwyższej jakości, a na dodatek cieszy się zaufaniem i jest dobrze odbierany przez konsumentów.

Jakość Janome

Istniejąca od 1921 roku japońska firma Janome to w branży maszyn do szycia synonim innowacyjności, najwyższej jakości i znakomitej wydajności. Mogą się o tym przekonać także klienci w Polsce, bowiem we wczesnych latach 90. XX wieku pierwsze maszyny Janome zostały sprowadzone do naszego kraju w ramach oficjalnego importu.

Od 2006 roku dystrybucją japońskich maszyn w Polsce zajmuje się firma ETI. Tytuł „DOBRA MARKA – Jakość, Zaufanie, Renoma” w latach 2017 i 2019 dla Janome to wyróżnienie właśnie dla poznańskiej spółki. - Badania prowadzone przez organizatorów programu potwierdziły to, co my wiemy już od dawna: że Janome to jedne z najlepszych maszyn do szycia. Teraz po raz kolejny została wyróżnione certyfikatem – mówi Maciej Waligórski z ETI.

Osoby, które decydują się na zakup maszyn Janome, mogą być pewne tego, że staną się posiadaczami urządzeń wysokiej klasy. O trwałości i niezawodności maszyn niech świadczy fakt, że zdecydowana większość z nich jest objęta 5-letnią gwarancją. Klienci mogą też liczyć na fachową obsługę, sprawny serwis oraz łatwą dostępność akcesoriów i części zamiennych.

Zaufanie do Janome

W ponad stu krajach sprzedano już niemal 80 milionów maszyn do szycia i hafciarek z symbolem Janome. Trudno o lepszy dowód zaufania konsumentów do tej marki. Godło programu „Dobra Marka”, które przez najbliższy rok będzie się pojawiało w zestawieniu z logo Janome świadczy o tym, że także klienci w Polsce zdążyli się już przekonać do jakości maszyn produkowanych w Japonii, Tajlandii i na Tajwanie.

Maciej Waligórski: - Dla nas wyróżnienie jest dowodem na to, że udało nam się wprowadzić tę japońską markę do świadomości konsumentów w naszym kraju. Nie było to łatwe, bo przez dziesięciolecia swoją pozycję w Polsce budowały Łucznik i Singer. Dziś Janome staje z nimi ramię w ramię.

Renoma marki Janome

Po raz drugi w dziesięcioletniej historii konkursu „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” wyróżnienie trafiło do firmy z kategorii maszyn do szycia. Świadczy to o tym, że w tej branży nie jest łatwo zdobyć renomę. - W naszym przypadku bardzo dobre opinie na temat Janome, dobry nastrój konsumentów związany z tą marką i jej rosnąca popularność nie wzięły się znikąd. Podstawą jest tutaj świetna jakość maszyn. Początkowo wieść o tym rozchodziła się pocztą pantoflową między użytkownikami maszyn, chałupnikami, krawcowymi, uczestnikami kursów szycia czy instruktorów. Teraz to wszystko dzieje się także w Internecie – zauważa Maciej Waligórski.

Efekt jest taki, że trudno dziś znaleźć w Polsce inną markę maszyn do szycia, która powszechnie cieszyłaby się tak dobrą opinią, jak Janome. Prestiżowy tytuł, który znalazł się właśnie w rękach dystrybutora japońskiej marki, jest zarazem zobowiązaniem do tego, aby jeszcze lepiej dbać o potrzeby klientów i użytkowników maszyn. Żeby sprostać oczekiwaniom i wyobrażeniom związanym z maszynami Janome.

Wybierz maszyny Janome

Jak podkreślają organizatorzy konkursu „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma”, został on uruchomiony po to, żeby pomóc ludziom w czasach ciągłych i błyskawicznych zmian stylu życia oraz zachowań konsumenckich. „We współczesnym świecie coraz trudniej przychodzi nam dokonać wyboru odpowiedniego produktu czy usługi spośród szerokiej i wciąż powiększającej się oferty” - tłumaczą twórcy programu.

Wierzymy w to, że godło „Dobra Marka” przyznane Janome jest w dobrych rękach. Jesteśmy przekonani o tym, że osoby, które chcą kupić maszynę do szycia czy hafciarkę, dostają właśnie kolejny, ważny argument przemawiający za urządzeniami Janome. Przekonaj się o ich jakości, spraw sobie maszynę renomowanej marki, a jesteśmy pewni tego, że zdobędziemy także Twoje zaufanie.

Listę tegorocznych laureatów konkursu „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” znajdą Państwo na oficjalnej stronie akcji. Zestawienie wszystkich firm, które zostały wyróżnione w całej historii programu, jest z kolei do obejrzenia na Forum Biznesu.