Maszyny do szycia, owerloki, covery i hafciarki

JUNO by JANOME E1015
799.00 
JUNO by JANOME E1015 RED
799.00 
JUNO by JANOME E1015 GREEN
799.00 
JUNO by JANOME E1015 PINK
799.00 
JUNO by JANOME J15
849.00 
JUNO by JANOME J15R
1049.00 
JUNO by JANOME E1019
1099.00 
JANOME JUBILEE 60507
1499.00 
JANOME EASY JEANS HD523
1499.00 
JUNO by JANOME E1030
1499.00 
JANOME 419S
1649.00 
JANOME 423S
1699.00 
JUNO by JANOME J30
1999.00 
JANOME 725S
1999.00 
JANOME EASY JEANS HD1800
2299.00 
JANOME DXL603
2399.00 
JANOME 360DC
2499.00 
JANOME QXL605
2999.00 
JANOME 5060DC
3249.00 
JANOME DC6100
3399.00 
JANOME 780DC
3649.00 
JANOME TXL607
3649.00 
JANOME DM7200
3699.00 
JANOME 5270QDC
3999.00 
JANOME SKYLINE S3
4749.00 
JANOME SKYLINE S5
5649.00 
JANOME SKYLINE S6
6399.00 
JANOME SKYLINE S7
9549.00 
JANOME MC9450QCP
12499.00 
JANOME MC9480QCP
16999.00 

Maszyny do szycia Janome prosto z Japonii

Janome to największy producent maszyn do szycia na świecie. Historia marki liczy już 100 lat. Pierwsza maszyna do szycia marki Janome powstała w 1921 roku w Japonii. W następnych latach Janome jako pierwsza wyprodukowała komputerową maszynę do szycia (rok 1979), a także pierwszą na świecie maszynę do szycia z wbudowanym modułem do haftowania (o historii powstania marki Janome możesz przeczytać tutaj - Historia powstania marki Janome). W tym czasie zgromadzono bezcenne doświadczenie, które w połączeniu z nieustannym dążeniem do polepszania jakości oferowanych produktów sprawia, że maszyny marki Janome są jednymi z najbardziej niezawodnych i trwałych maszyn do szycia. Marka Janome jako jedyny producent hobbistycznych maszyn do szycia wyprodukowała 70 milionów maszyn.
Marka Janome w swojej ofercie posiada bogaty wybór maszyn do szycia, owerloków, coverów, a także hafciarek. Tak szeroki wybór sprawia, że z łatwością znajdziesz maszynę do szycia, owerloka, covera czy hafciarkę dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości.

Mechaniczne maszyny do szycia Janome

Mechaniczne maszyny do szycia są bardzo popularne. Najczęściej wybierają je osoby początkujące (zaczynające swoją przygodę z szyciem) lub osoby już szyjące, które potrzebują prostej, mechanicznej maszyny z podstawowymi ściegami, aby móc skrócić spodnie, podwinąć firanki, uszyć zasłony czy naprawić uszkodzoną odzież. Obsługa mechanicznej maszyny do szycia jest bardzo prosta i odbywa się za pomocą pokręteł umieszczonych na froncie maszyny. Mechaniczne maszyny do szycia są wyposażone w najważniejsze programy ściegowe (ściegi), czyli ścieg prosty (stebnowy), zygzak, kryty, ścieg owerlokowy, a także kilka dekoracyjnych. Wśród dostępnych programów ściegowych jest półautomatyczne (czterostopniowe) lub automatyczne obszywanie dziurki. Marka Janome produkuje najlepsze mechaniczne maszyny do szycia. Są mocne, wytrzymałe i niezawodne. Mają metalowy korpus i podzespoły. Oferta mechanicznych maszyn do szycia marki Janome jest bardzo bogata, także z pewnością znajdziesz taki model maszyny, która idealnie spełni Twoje oczekiwania.

Komputerowe maszyny do szycia Janome

Komputerowe maszyny do szycia to przed wszystkim niesamowita wygoda i komfort użytkowania. Posiadają wiele przydatnych i bardzo praktycznych funkcji, które sprawiają, że szycie na komputerowej maszynie do szycia jest nie tylko proste, ale także szybkie i dużo bardziej przyjemne. Do tego komputerowe maszyny posiadają bardzo dużo programów ściegowych (ściegów), przy pomocy których można nie tylko łączyć materiały, ale także pięknie je ozdabiać. Niektóre modele komputerowych maszyn do szycia mają możliwość wyszywania liter - tworzenia napisów. Co ich użytkownikom daje zupełnie nowe możliwości dekoracji. Nowoczesne, komputerowe maszyny do szycia są stworzone z myślą o każdej osobie szyjącej, niezależnie od stopnia zaawansowania. Dla osób początkujących komputerowa maszyna do szycia będzie doskonała ze względu na łatwość i intuicyjność obsługi. Osoby zaawansowane w szyciu z pewnością docenią niesamowicie praktyczne funkcje komputerowych maszyn do szycia. Obojętnie jakie model komputerowej maszyny do szycia Janome wybierzesz możesz być pewna, że będzie to trwała, mocna i będzie Ci służyła wiele lat.

Owerlok Janome - najlepsza maszyna do szycia dzianin

Janome to nie tylko maszyny do szycia to także najlepsze owerloki, covery i hafciarki (hafciarki jednoigłowe i hafciarki wieloigłowe).
Jeżeli masz świetną maszynę do szycia, ale szyjesz dużo i chcesz, aby Twoje projekty wyglądały bardziej profesjonalnie (szczególnie od lewej strony) to koniecznie pomyśl o owerloku. Owerlok Janome to doskonałe rozwiązanie jeżeli szyjesz dużo i chcesz profesjonalnie zabezpieczać krawędzie przed pruciem (profesjonalnie wykończyć krawędź materiału). Nie ma bowiem lepszego sposobu na szybkie, estetyczne i trwałe wykańczanie krawędzi niż obszycie ich na owerloku. Szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z materiałami elastycznymi, czyli przede wszystkim dzianinami. Korzystając z owerloka unikniesz rozciągania czy marszczenia materiału w czasie szycia. Ponadto owerlok domowy może jednocześnie łączyć, obrzucać i obcinać krawędzie szytego materiału.

W ofercie Janome są trzy modele owerloków domowych - owerlok Janome 990D, owerlok Janome 744D i owerlok Janome AT2000D. Różnią się one pomiędzy sobą funkcjami i ilościami nitek, którymi mogą szyć.

Cover Janome i jego możliwości

Cover domowy to wyjątkowa maszyna, którą docenicie, gdy przyjdzie Wam szyć dzianiny lub materiały elastyczne. Cover domowe Janome podobnie jak owerlok służy do wykańczania krawędzi dzianin. Nie chodzi tu jednak o obrzucanie krawędzi. Cover służy przede wszystkim do podwijania dzianin – takiego, którego efektem jest trwałe, elastyczne wykończenie odzieży ściegiem drabinkowym. Ten sposób wykończenia możesz spotkać np. w t-shirtach czy dzianinowych bluzkach damskich.
Drugą podstawową funkcją covera domowego jest łączenie dzianin i materiałów elastycznych przy użyciu elastycznego i mocnego ściegu łańcuszkowego. Jest on wykorzystywany głównie podczas szycia odzieży np. t-shitru, bielizny czy strojów kąpielowych.

Hafciarka jednoigłowa czy hafciarka wieloigłowa Janome

Hafciarki jednoigłowe i wieloigłowe to doskonałe urządzenia do dekorowania i personalizowania odzieży, czapek, toreb, plecaków czy przedmiotów codziennego użytku np. ręczniki, pościel.
Każda komputerowa hafciarka Janome posiada wbudowane polskie czcionki, z pomocą których można tworzyć dowolne napisy (także takie zawierające literki ł, ń, ą, czy ż). Dodatkowo napisy mogą być różnej wielkości i o różnym kroju. Poza dostępnymi czcionkami każda komputerowa hafciarka Janome posiada od kilku do kilkunastu wbudowanych wzorów haftów (ilość wbudowanych wzorów zależy od modelu hafciarki). Zasadniczą różnicą pomiędzy poszczególnymi modelami jest maksymalne pole haftu (maksymalne pole wzoru, który można wyhaftować) i ilość igieł.
Hafciarki jednoigłowe to urządzenie doskonałe do domowych pracownii lub małych zakładów krawieckich. Wieloigłowa hafciarki są doskonałym rozwiązaniem do pracownii krawieckich, agencji reklamowych czy firm specjalizujących się w personalizacji różnych przedmiotów. Hafciarki wieloigłowe są stworzone do intensywnej pracy i wielokolorowych haftów.
Zarówno hafciarki jednoigłowe (Janome MC400E, Janome MC500E i Janome MC550E), jak i hafciarki wieloigłowe (Janome MB-4S i Janome MB-7E) charakteryzują się doskonała jakością i precyzją tworzonych haftów.

Maszyny Janome z najdłuższą gwarancją

Wybierając maszynę do szycia, owerloka lub hafciarkę pragniemy, aby bezawaryjnie służyła nam przez wiele lat. Wieloletnie doświadczenie marki Janome w produkcji maszyn do szycia, owerloków i hafciarek, a także własne fabryki z najwyższymi certyfikatami ISO sprawiają, ze maszyny Janome są mocne, trwałe i niezawodne.
Przekonanie o wysokiej jakości i niezawodności maszyn do szycia Janome sprawia, że maszyny do szycia Janome z serii Heavy Duty (szczegółowe informacje o maszynach do szycia z tej serii przeczytasz tutaj - Janome seria Heavy Duty) posiadają najdłuższą w Polsce aż 6 letnią gwarancję producenta. Pozostałe maszyny do szycia marki Janome posiadają również dłuższą gwarancję, która wynosi 5 lat.
Marka Janome to nie tylko maszyny do szycia. To również doskonałe owerloki domowe, cover i hafciarki komputerowe z ich pomocą uszyjesz wymarzoną sukienkę, ale także ją profesjonalnie wykończysz i ozdobisz. Te urządzenia również posiadają dłuższy okres gwarancyjny, czyli 5 lat gwarancji.