Stebnówka Janome Heavy Duty 9 Professional to jedyna w swoim rodzaju maszyna do szycia i pikowania.
Janome HD9 jest wyposażona tylko w jeden ścieg prosty (stebnowy), który możesz wydłużać (maksymalnie do 6 mm) dopasowując go do swoich potrzeb. To wyjątkowa maszyna nie tylko ze względu na ilość ściegów, ale głównie ze względu na funkcje, które wpływają na szybkość i efektywność szycia, ale również na Twoją wygodę w czasie jej użytkowania.
Do tych funkcji z pewnością zaliczymy:
- prędkość szycia, która w tym modelu wynosi aż 1600 wkłuć na minutę
- dużą, dolną szpulkę, która jest o 40% większa niż standardowe szpulki stosowane w maszynach do szycia, a także całkowicie metalowy chwytacz, który wykonuje obrót o 360° zapewniają perfekcyjny ścieg na każdym szytym materiale (bez względu na jego grubość czy strukturę).
- specjalną konstrukcję prowadnika nici górnej, która sprawia, że bez problemów możesz szyć nie tylko cienkimi, ale również grubymi nićmi zachowując lepszą niż kiedykolwiek kontrolę tworzonego ściegu (szczególnie ważne gdy szyjemy grubymi nićmi np. skórę, jeans czy kauczuk).
- niezależny szpulownik, który umożliwia szycie i nawijanie górnej nici jednocześnie (wygoda i oszczędność czasu).
Oprócz tych nietypowych funkcji z pewnością docenisz w Janome HD9 doskonałe, 6 punkowe oświetlenie (diody są umieszczone w dwóch miejscach w tym bezpośrednio nad igłą, aby zapewnić doskonałą widoczność tam gdzie to jest najważniejsze), automatyczne obcinanie nici, 5 - punktową, płynną regulację docisku stopki (między innymi dzięki tej funkcji Janome HD-9 przeszyje wszystko od cienkich tkanin, po rozciągliwe dzianiny, jeans i skórę) suwak prędkości szycia czy wbudowany nawlekacz igły. Natomiast duża, wygodna przestrzeń robocza (22,5 x 17 cm) maszyny Janome HD9 sprawia, że ten model doskonale sprawdza się nie tylko podczas szycia, ale także w czasie pikowania (nawet z użyciem ramy).
Janome Heavy Duty 9 Professional to nie tylko nazwa sama w sobie Janome nazwało ją tak, ponieważ stworzyli maszynę o całkowicie metalowej konstrukcji, która zapewnia niesamowitą trwałość, moc i wytrzymałość tej maszyny nawet podczas szycia najtrudniejszych materiałów. Nie zapominając o legendarnej jakości ściegów, cichej i płynnej pracy, z której słyną maszyny Janome.
Janome HD9 jako jedyna stebnówka posiada aż 6 letnią gwarancję.
Dlaczego warto wybrać maszynę do szycia marki Janome?
Wybór maszyny marki Janome to decyzja o inwestowaniu w najwyższą jakość i niezawodność. Janome to globalny lider z ponad 100-letnim doświadczeniem, posiadający własne fabryki z najwyższymi certyfikatami ISO. To marka, która w Polsce zdobyła liczne prestiżowe wyróżnienia, takie jak "Marka XV-lecia" oraz "Super Marka" w 2023 i 2021 roku, a także "Dobra Marka" w latach 2017 i 2019 (więcej o tym wyjątkowym wyróżnieniu Super Marka i Dobra Marka przeczytasz tutaj ).
Decydując się na maszynę Janome, zyskujesz pewność, że otrzymujesz produkt renomowanej marki, która cieszy się uznaniem na całym świecie. Nasze maszyny objęte są długą gwarancją – większość modeli ma 5-letnią gwarancję, a wybrane nawet 6-letnią. Dzięki innowacyjnym technologiom i łatwości obsługi, każda maszyna Janome staje się nieocenionym partnerem w twoich twórczych projektach.
Dołącz do grona zadowolonych użytkowników Janome i odkryj, jak nasze maszyny mogą zmienić twoje szycie w prawdziwą przyjemność!
Poznaj funkcje
Liczba programów jest zależna od tego, jak bogato wyposażoną maszyną dysponujemy. W każdym modelu dostępne są podstawowe ściegi użytkowe. Im bardziej zaawansowana maszyna, tym większy jest zasób dostępnych programów ściegowych. W komputerowych modelach maszyn możemy mieć również możliwość wyszywania liter, cyfr i znaków specjalnych.
Wybór programu ściegowego następuje poprzez ustawienie specjalnego pokrętła, a w maszynach komputerowych za pomocą przycisków funkcyjnych.
Prędkość szycia mówi o tym, jaką liczbę wkłuć maszyna potrafi wykonać w ciągu minuty. Przeciętnie ta wartość w domowych maszynach wynosi 800 - 860 wkłuć. Na rynku występują również modele o zwiększonej prędkości, wykonujące nawet 1000 ściegów w minutę.
W maszynach mechanicznych prędkość szycia kontrolujemy wyłącznie naciskając na rozrusznik nożny.
W modelach komputerowych najczęściej znajduje się też suwak, który pomoże nam wyregulować prędkość pracy urządzenia.
To podstawowa funkcja pozwalająca nam decydować o odległości między kolejnymi wkłuciami igły. W maszynach mechanicznych do regulacji służy osobne pokrętło. Maszyny komputerowe na wyświetlaczu wskazują domyślną wartość, którą możemy zmniejszać lub zwiększać używając przycisków funkcyjnych.
W większości domowych maszyn maksymalna długość ściegu to 5 mm.
Regulacja ta pozwoli nam dostosować siłę, z jaką stopka naciska na ząbki transportera. Ma to bardzo duży wpływ na transportowanie materiału podczas szycia.
Im wyższa wartość, tym większy nacisk stopki. Z kolei im więcej stopni ma regulacja, tym dokładniej możemy ustawić docisk.
Warto sprawdzić przed zakupem, czy maszyna jest wyposażona w regulację docisku stopki. Szczególnie wtedy, gdy planujemy szycie bardzo cienkich lub grubych materiałów, które mogą stwarzać kłopoty w transportowaniu np. jedwab, skóry, skaje a także rozciągliwe materiały.
Możliwość szycia wstecz to podstawowa funkcjonalność, przydatna np. gdy chcemy wzmocnić ścieg na jego początku i końcu. W praktycznie każdej współczesnej maszynie do szycia odnajdziemy taką funkcję.
Manualny obcinacz nitek to nic innego, jak mały nożyk umieszczony w łatwo dostępnym i wygodnym miejscu. Z reguły zlokalizowany jest z lewej strony w korpusie maszyny. Gdy chcemy odciąć nitki po zakończeniu ściegu, wystarczy, przeciągając materiał, naprowadzić nitki na ostrze nożyka. Dzięki temu nie ma konieczności odrywania rąk od pracy by sięgać po nożyczki.
Bardziej zaawansowane modele maszyn mają również nożyk przy szpulowniku i w płytce ściegowej, ułatwiający szybką wymianę dolnej szpulki.
Nawlekacz w łatwy sposób pomoże w przewleczeniu nitki przez oko igły. W zależności od typu maszyny możemy spotkać różne warianty nawlekacza: manualny, automatyczny lub elektroniczny.
Nawlekacz manualny opuszczamy ręką w dół, następnie przeprowadzamy przez niego nitkę i unosimy dźwignię ponownie do góry.
Automatyczny nawlekacz zrobi to jeszcze szybciej. Wystarczy wprowadzić w niego nitkę, a następnie jednym ruchem opuszczamy i nawlekamy igłę.
Z kolei elektroniczny nawlekacz to rozwiązanie stosowane w bardzo wysokich modelach maszyn i maszyno-hafciarek. Po wprowadzeniu nitki do nawlekacza pozostaje nam nacisnąć przycisk nawlekania, a resztę maszyna wykona sama.
Funkcja regulacji naprężenia górnej nici występuje w każdej maszynie do szycia. Standardowo regulację wykonamy pokrętłem, które znajduje się z przodu maszyny, nad igielnicą. W zaawansowanych modelach maszyn możemy napotkać komputerową, a nawet automatyczną regulację.
Uzyskanie idealnego naprężenia jest niezwykle istotne, by powstałe ściegi były perfekcyjne. Należy je dostosować do rodzaju materiału, jego grubości, liczby warstw, metody szycia, a także rodzaju używanych nici. Zalecamy przed rozpoczęciem szycia przeprowadzać próbę, aby znaleźć optymalne ustawienie.
Szpulownik służy do nawijania nici na małą szpulkę, którą umieszcza się w bębenku. Sam proces szpulowania jest bardzo szybki i łatwy. Zalecamy przeczytanie instrukcji, by mieć pewność, jak prawidłowo poprowadzić nitkę do szpuleczki na trzpieniu szpulownika. Zaawansowane modele maszyn do szycia mają niezależne systemy szpulowania. Pozwalają one nawijać nici równocześnie podczas szycia, bez konieczności przerywania pracy.
Chwytacz to element maszyny, który odpowiada za wiązanie nici podczas szycia. W maszynach domowych spotkamy dwa rodzaje chwytaczy: wahadłowy i rotacyjny. Zaletą chwytacza rotacyjnego jest łatwiejszy dostęp do dolnej szpulki i jej szybsza wymiana.
W opinii wielu użytkowników maszyny z chwytaczem rotacyjnym pracują ciszej.
Niemal każda maszyna jest wyposażona w oświetlenie. W zależności od modelu maszyny, źródłem światła może być żarówka lub energooszczędny LED. Oświetlenie LED-owe pobiera znacznie mniej energii i ma dłuższą żywotność.
Warto wspomnieć też o tym, że zwykła żarówka nagrzewa się podczas długotrwałej pracy, co może być niekomfortowe dla naszych dłoni. Oświetlenie LED-owe jest właściwie pozbawione tej wady.
W zaawansowanych modelach maszyn możemy spotkać się z większą liczbą diod, które doświetlą np. przestrzeń pomiędzy ramieniem a igłą.
Stoliki powiększające pole pracy są dedykowane do konkretnego modelu maszyny. Warto przed zakupem zwrócić uwagę na to, czy interesujący nas model ma możliwość zwiększenia powierzchni roboczej. Stolik może występować jako element wyposażenia standardowego lub jako opcjonalny dodatek, który możemy dokupić.
Mechanizm transportu to jeden z najistotniejszych elementów maszyny do szycia, który odpowiada za płynne przesuwanie materiału pod stopką dociskową. Łatwą do zauważenia różnicą pomiędzy mechanizmami jest liczba zastosowanych ząbków. Większa liczba punktów transportujących przekłada się na precyzję pracy mechanizmu.
Ząbki transportujące można wyłączać np. by móc samemu przesuwać materiał podczas pikowania z wolnej ręki. Podstawowe modele maszyn mogą nie mieć funkcji wyłączania, więc stosuje się wtedy specjalną płytkę. Po jej nałożeniu na płytkę ściegową ząbki transportera nie mają kontaktu z tkaniną.
Suwak regulacji prędkości szycia występuje w maszynach komputerowych, wyposażonych w przycisk START/STOP. Sporadycznie tę funkcję można spotkać w zaawansowanych modelach maszyn mechanicznych. Za pomocą suwaka kontrolujemy prędkość, z jaką maszyna szyje po naciśnięciu przycisku startowego. Możemy ją dowolnie regulować w trakcie pracy. Suwak może posłużyć również jako ograniczenie maksymalnej prędkości szycia podczas pracy z podłączonym rozrusznikiem nożnym.
Automatyczne pozycjonowanie igły pozwala nam za pomocą jednego przycisku poruszać się pomiędzy najwyższą pozycją igły, a maksymalnym wbiciem w materiał. W zależności od potrzeb, możemy zaprogramować to, w jakiej pozycji ma zatrzymywać się igła po przerwaniu szycia. Funkcja jest bardzo przydatna np. często zmieniamy kierunek szycia. Wybieramy wtedy takie ustawienie, by maszyna każdorazowo zatrzymywała się z igłą w pozycji dolnej, co znacznie usprawnia wykonywanie obrotów na igle.
Automatyczne obcinanie nici pozwala jednym przyciskiem odciąć nić górną i dolną tuż przy materiale. Funkcja ta szczególnie dobrze sprawdza się w połączeniu z automatycznym ryglowaniem. Jest to bardzo duże udogodnienie i usprawnienie w codziennej pracy - pozwala szybko uzyskać estetyczne zakończenie ściegu.
Nożny obcinacz nici to rozwiązanie zaczerpnięte z przemysłowych maszyn szwalniczych. Działanie tej funkcji jest identyczne jak automatycznego obcinania nici, z tą różnicą, że do jej użycia nie musimy odrywać rąk od materiału. Maszyny wyposażone w tę funkcję mają zaawansowany dwufunkcyjny rozrusznik nożny. Naciskając go standardowo, kontrolujemy prędkość. Natomiast naciskając piętą na jego tylną cześć, uzyskujemy obcięcie nici. W niektórych modelach maszyn obcinacz nożny może też występować jako osobny pedał, podłączany dodatkowo do maszyny.
Podnośnik kolanowy to rozwiązanie zaczerpnięte z przemysłowych maszyn szwalniczych. Podnośnik jest niczym innym, jak odpowiednio wyprofilowana dźwignią, która po podłączeniu do gniazda maszyny znajduje się w okolicy kolan użytkownika maszyny. Przesunięcie podnośnika kolanem powoduje uniesienie stopki dociskowej. Zastosowanie tego typu rozwiązania pozwala nie odrywać rąk od pracy i zaoszczędzić czas.
- Maksymalna prędkość: do 1600 wkłuć na minutę
- Płynna regulacja długości ściegów - do 6 mm
- Płynna i precyzyjna regulacja docisku stopki w zakresie od 0 do 5
- Niezależny szpulownik pozwala na równoczesne szpulowanie i szycie
- Wbudowany nawlekacz igły
- Automatyczne pozycjonowanie igły
- Automatyczne obcinanie nici
- Chwytacz rotacyjny - przemysłowy
- Podnośnik kolanowy
- Duża przestrzeń robocza, odległość ramienia od igielnicy 22,5 cm
- Zintegrowany silnik (uruchamia się tylko podczas szycia)
- Podwójne oświetlenie miejsca pracy
Standardowe wyposażenie
- Stopka uniwersalna do stebnówki
- Stopka podwijająca do stebnówki
- Prowadnik tkaniny
- Szpulki (5 szt.)
- Zestaw igieł HLX5
- Olej wazelinowy
- Podnośnik kolanowy
- Podstawka pod szpulkę
- Blokada szpulki
- Siatka zabezpieczająca szpulkę
- Śrubokręt (duży i mały)
- Pędzelek do czyszczenia
- Pudełko na akcesoria
- Miękki pokrowiec
- Duży rozrusznik nożny z przewodem
- Instrukcja w języku polskim
Gwarancja, instrukcja
Maszyna posiada 6 lat gwarancji.w systemie door to door.
Serwis i gwarancja na terenie całej Polski. Poznaj szczegółowe warunki gwarancji.
Zobacz instrukcję obsługi tego modelu - kliknij, aby pobrać
- Stopka do aksamitu Janome HD9 i 1600PQC
- Stopka do pikowania z płytką ściegową do stebnówki Janome HD9 i 1600PQC
- Stopka do ściegu prostego (wąska) do stebnówki Janome HD9 i 1600PQC
- Stopka do ściegu prostego (wąska) z płytką ściegową do stebnówki Janome HD9 i 1600PQC
- Stopka do wszywania zamków do stebnówki Janome HD9 i 1600PQC
- Stopka do wszywania zaprasowanej lamówki Janome
- Stopka do zamków krytych do stebnówki Janome HD9 i 1600PQC
- Stopka krawędziowa 6 mm (1/4") Janome HD9 i 1600PQC
- Stopka teflonowa do stebnówki Janome HD9 i 1600PQC
- Stopka z górnym transportem do stebnówki Janome HD9 i 1600PQC
- Stopka z prowadnikiem do stebnówki Janome HD9 i 1600PQC
- Stopka z płytką do pikowania, haftowania i cerowania do stebnówki Janome HD9 i 1600PQC
- Stopka z rolką HD do skóry i trudnych materiałów (chwytacz rotacyjny 9 mm)
- Zestaw przystawek do pikownia (rotacyjny)
- Zestaw stopek do pikowania haftowania i cerowania
- Półprzemysłowa stebnówka
- Dolny ząbkowy, 3-punktowy
- Płynna
- Niezależny
- Pokrowiec
- LED 6-punktowy
- HLx5
Instrukcja obsługi - kliknij, aby pobrać
Spis części zamiennych - kliknij, aby pobrać