Wspaniały zestaw: maszyna do pikowania typu Long Arm - Janome Quilt Maker Pro 16 wraz z regulowaną ramą.
Janome Quilt Maker Pro 16 (QMP16) od początkującego do zaawansowanego quiltera.
Janome Quilt Maker Pro 16 to bardzo nowoczesna maszyna do pikowania z długim ramieniem (pikowarka długoramienna) wyprodukowana przez firmę Janome. Pozwala miłośnikom quiltingu na tworzenie projektów o właściwie nieograniczonych rozmiarach. Wygodne pikowanie dużych narzut czy kołder nie będzie żadnym problemem. Dzieje się tak dzięki ogromnej przestrzeni roboczej: ramię maszyny ma bowiem 40 cm długości, a wysokość pola pracy wynosi niemal 22 cm. Z kolei rama, na której pracuje maszyna ma aż 1,5 m szerokości i 1,2 m głębokość, co daje naprawdę sporę pole pracy. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają bardzo dużo miejsca lub po prostu nie chcą lub nie potrzebują większej maszyny.
Janome Quilt Maker Pro 16 jest wyposażony w kolorowy, dotykowy panele LCD, który jest umieszczny na froncie maszyny. W tym samym miejscu jest umieszczony wygodny drążek do sterowania maszyną. Wszystko to dla maksymalnego komfortu i optymalnej widoczności podczas pikowania. Wprowadzanie ustawień i trybów pracy maszyny odbywa się zarówno na ekranie LCD, jak i za pomocą poręcznych przycisków umieszczonych w drążku sterowniczym.
Podczas pikowania nie musisz się martwić o dodatkowe oświetlenie. Maszyna Janome do quiltingu została wyposażona w wysokiej klasy lampę LED Ultra Bright™ zapewniającą odpowiednią jasność w polu pracy. Bardzo jasne diody LED są umieszczone w pierścieniu wokół igły oraz z tyłu magnetycznych pasków (obok drążków sterowniczych). Janome Quilt Maker Pro 16 może szyć z maksymalną prędkością 1800 ściegów na minutę. Prędkość można zmniejszać lub zwiększać w zależności od potrzeb oraz rodzaju szytego materiału. Nawet przy maksymalnej prędkości maszyna tworzy ściegi wysokiej jakości, które dodatkowo można w bardzo precyzyjny sposób regulować.
Integralną częścią Janome Quilt Maker Pro 16 jest wykonana z najwyższej jakości stali rama (podstawa), na której pracuje maszyna. Tworzy ona stabilne i wygodne stanowisko dla każdego pasjonata quiltingu. Maszyna przesuwa się w ramie po specjalnych prowadnikach. Ułożenie drążków oraz unikalny system HOOP pozwala na łatwe umieszczenie trzech warstw materiału, które są odpowiednio naprężone i jednoczenie podawane podczas pikowania (nie musisz mocować trzech warstw materiłów na różnych drążkach, jak to miało miejsce w innych ramach do pikowania). Za wygodne obracanie drążków odpowiadają trwałe koła zamachowe i łożyska.
W ofercie Janome nie było jeszcze tak kompleksowego zestawu do pikowania.
W zakładce poniżej (FILMY O PRODUKCIE) umieściliśmy filmy, które pokazują, jak obsługiwać maszynę do pikowania Janome Quilt Maker Pro 16.
Dlaczego warto wybrać maszynę do szycia marki Janome?
Wybór maszyny marki Janome to decyzja o inwestowaniu w najwyższą jakość i niezawodność. Janome to globalny lider z ponad 100-letnim doświadczeniem, posiadający własne fabryki z najwyższymi certyfikatami ISO. To marka, która w Polsce zdobyła liczne prestiżowe wyróżnienia, takie jak "Marka XV-lecia" oraz "Super Marka" w 2023 i 2021 roku, a także "Dobra Marka" w latach 2017 i 2019 (więcej o tym wyjątkowym wyróżnieniu Super Marka i Dobra Marka przeczytasz tutaj ).
Decydując się na maszynę Janome, zyskujesz pewność, że otrzymujesz produkt renomowanej marki, która cieszy się uznaniem na całym świecie. Nasze maszyny objęte są długą gwarancją – większość modeli ma 5-letnią gwarancję, a wybrane nawet 6-letnią. Dzięki innowacyjnym technologiom i łatwości obsługi, każda maszyna Janome staje się nieocenionym partnerem w twoich twórczych projektach.
Dołącz do grona zadowolonych użytkowników Janome i odkryj, jak nasze maszyny mogą zmienić twoje szycie w prawdziwą przyjemność!
Poznaj funkcje


Prędkość szycia to informacja o tym, ile wkłuć (ściegów) maszyna potrafi wykonać w ciągu minuty (SPM - z ang. stitch per minute). Przeciętnie ta wartość w domowych maszynach wynosi 800 - 860 wkłuć. Na rynku występują również modele o zwiększonej prędkości, wykonujące nawet 1000 ściegów w minutę.
W specjalistycznych maszynach wartość SPM jest jeszcze wyższa i może przekraczać 2000 wkłuć na minutę. Co ważne, prędkość można regulować i w razie potrzeby szyć wolniej.


Chwytacz to część maszyny odpowiedzialna za wiązanie nici podczas szycia. Najpopularniejsze są dwa rodzaje chwytaczy: wahadłowy i rotacyjny. Zaletą chwytacza rotacyjnego jest łatwiejszy dostęp do dolnej szpulki i jej szybsza wymiana, niż w maszynach z chwytaczem wahadłowym. Ponadto maszyny z chwytaczem rotacyjnym pracują ciszej. W Quilt Maker Pro zastosowano chwytacz rotacyjny szybkoobrotowy, dzięki czemu maszyna może szyć z prędkością sięgającą 2200 wkłuć na minutę. Taki typ chwytacza jest stosowany w maszynach przemysłowych.


W maszynie zastosowano lekką, metalową szpulkę klasy M (M-class bobbin), podobną do tych, które są używane w maszynach przemysłowych. Ma ona większą pojemność w porównaniu z tradycyjną szpulką. W zależności od grubości nici można jej nawinąć nawet ok. 200 metrów podczas jednego szpulowania. Szpulka ma 1,1 cm wysokości i średnicę 2,6 cm.


Automatyczne pozycjonowanie igły pozwala nam za pomocą jednego przycisku poruszać się pomiędzy najwyższą pozycją igły, a maksymalnym wbiciem w materiał. W zależności od potrzeb, możemy zaprogramować to, w jakiej pozycji ma zatrzymywać się igła po przerwaniu szycia. Funkcja jest bardzo przydatna np. często zmieniamy kierunek szycia. Wybieramy wtedy takie ustawienie, by maszyna każdorazowo zatrzymywała się z igłą w pozycji dolnej, co znacznie usprawnia wykonywanie obrotów na igle.


Wyświetlacz ma niemal każda maszyna komputerowa. W zależności od modelu maszyny może to być mały wyświetlacz informujący np. o numerze wybranego ściegu, jego długości i szerokości. W lepiej wyposażonych maszynach spotkamy kolorowe, dotykowe wyświetlacze LCD. Za ich pomocą odbywa się całkowite sterowanie maszyna i wybór funkcji.


Za pomocą pokrętła umieszczonego na korpusie maszyny możemy ustawić bardzo precyzyjną, trzycyfrową wartość naprężenie nici górnej. Wybrana przez nas wartość będzie widoczna na ekranie maszyny.
Osiągnięcie optymalnego naprężenia bardzo pomaga w uzyskaniu ściegów perfekcyjnej jakości. Należy je dostosować do rodzaju materiału, jego grubości, liczby warstw, metody szycia, a także rodzaju używanych nici. Zalecamy przed rozpoczęciem szycia przeprowadzać próbę, aby znaleźć optymalne ustawienie.


Regulacja ściegu w maszynie pikującej pozwala ustawić liczbę wkłuć, które przypadają na jeden cal (ok. 2,5 cm) przeszycia. Zakres regulacji wynosi od 4 do 22 ściegów na cal (z ang. stitch per inch - SPI), czyli mniej więcej od 6 mm do 1 mm. Najbardziej uniwersalna jest wartość SPI w przedziale 8-12 SPI. Taka funkcja pozwala uzyskać jeszcze bardziej profesjonalnie wyglądający ścieg.


Niemal każda maszyna jest wyposażona w oświetlenie. W zależności od modelu maszyny, źródłem światła może być żarówka lub energooszczędny LED. Oświetlenie LED-owe pobiera znacznie mniej energii i ma dłuższą żywotność. Warto wspomnieć też o tym, że zwykła żarówka nagrzewa się podczas długotrwałej pracy, co może być niekomfortowe dla naszych dłoni. Oświetlenie LED-owe jest właściwie pozbawione tej wady.
W zaawansowanych modelach maszyn możemy spotkać się z większą liczbą diod, które doświetlą np. przestrzeń pomiędzy ramieniem a igłą.


Przycisk START/STOP zastępuje użycie rozrusznika nożnego. Maszyny wyposażone w taką funkcję mają dwie możliwości sterowania. Jeśli podłączymy pedał do maszyny, sterowanie odbywa się standardowo. Natomiast jeśli rozrusznik zostanie odłączony, aktywuje się przycisk START/STOP, który od tej pory przejmuje kontrolę nad maszyną. Przycisk najczęściej zlokalizowany jest tuż nad igielnicą, aby umożliwić jak najszybszy dostęp do niego.


W zaawansowanych modelach maszyn komputerowych można spotkać wbudowane porty pozwalające na podłączenie zewnętrznej pamięci lub bezpośrednie połączenie z komputerem. Dzięki nim możemy przenosić zaprojektowane przez siebie unikatowe wzory ściegów do pamięci maszyny oraz kopiować je na pamięć zewnętrzną.


Za pomocą przycisków "+" i "-" można ustawić interesującą nas liczbę ściegów, które maszyna wykona w każdej minucie swojej pracy. Zakres prędkości wynosi od 90 do 2200 wkłuć. Dodatkowo możesz skorzystać z funkcji zapamiętywania ustawień prędkości - zapisać w pamięci maszyny trzy najczęściej używane wartości i korzystać z nich za pomocą jednego przycisku, kiedy tylko będzie trzeba.
- Maksymalna prędkość: 1800 wkłuć na minutę
- Rodzaj chwytacza: rotacyjny, szybkoobrotowy
- Aluminiowa szpulka o zwiększonej pojemności (M Class)
- Pozycjonowanie igły
- Długość ramienia od igielnicy do obudowy maszyny - 40 cm (16")
- Wysokość przestrzeni roboczej - 21,5 cm (8,5")
- Uchwyt sterujący z przodu maszyny
- Dotykowe wyświetlacze LCD
- Dwa typy sterowania - precyzyjny oraz ręczny
- Precyzyjna regulacja ściegu w zakresie od 4 do 18 ściegów na jeden cal (SPI)
- Oświetlenie pola pracy: oświetlenie LED umieszczone nad igłą
- Możliwość włączania i wyłączania oświetlenie LED (sterowanie z pozycji panelu dotykowego)
- Licznik ściegów
- 4 tryby fastrygowania: jeden ścieg co 1,25 cm (1/2"), 2,5 cm (1"), 5 cm (2") lub co 10 cm (4")
- Teleskopowy stojak na nici w obudowie maszyny
- Dwa stojaki na szpulki na korpusie maszyny (opcjonalnie jest możliwość montażu trzeciego - poziomego)
- Uchwyty magnetyczne do przyczepienia igieł, nożyczek itp. - pomagają utrzymać porządek
- Port USB do łatwej aktualizacji oprogramowania oraz podłączania akcesoriów
- Ręczna regulacja prędkości szycia (sterowanie z pozycji panelu dotykowego)
RAMA DO MASZYNY DO QUILTINGU JANOME QUILT MAKER PRO 16
- Regulowana podstawa o szerokości 1,5 m i głębokości 1,2 m
- Przestrzeń do tworzenia pikowania 35,56 cm x 121,92 cm
- Rama wykonana z wysokiej jakości stali
- Unikalny system drążków umożliwia ich optymalne ustawienie i dopasowanie do wykonywanego projektu
- Dodatkowe uchwyty, które pomagają uzyskać idealne naprężenie materiałów
- Regulowane nóżki pozwalają na łatwą zmianę wysokości ramy
- Stopy w nóżkach z mikroregulacją do idealnego dopasowania podstawy do nawierzchni
- Ręczne koło zamachowe i system łożysk do łatwego operowania urządzeniem
Standardowe wyposażenie
- Stopka otwarta do pikowania
- Stopka zamknięta do pikowania
- Szpulownik jako osobne urządzenie, pracujące niezależnie od maszyny
- 5 szpulek na nici (w tym 1 w maszynie)
- 10 sztuk igieł 135x5 w rozmiarze 100/16
- 10 sztuk igieł 135x5 w rozmiarze 110/18
- Bębenek (uchwyt szpulki)
- Teleskopowy stojak na nici
- Śrubokręt
- Klucz imbusowy
- Lampka laserowa z uchwytem
- Precyzyjna oliwiarka
- Pędzelek do czyszczenia
- Przewód zasilający
Gwarancja, instrukcja
Maszyna ma 12 miesięcy gwarancji.
Serwis i gwarancja na terenie całej Polski.
Nawlekanie maszyny Janome Quilt Maker Pro 16
Montaż dolnej szpulki w maszynie Janome Quilt Maker Pro 16
Omówienie ekranu i przycisków do sterowania maszyną
Regulacja naprężenia nici w maszynie Janome Quilt Maker Pro 16
Zabezpieczanie ściegów przed pruciem
Uchwyty magnetyczne w maszynie Janome Quilt Maker Pro 16
Montaż ramy do pikowania
Zakładanie materiału do pikowania na ramę Janome
Łączenia materiałów przed pikowaniem
Przesuwanie przepikowanego materiału
- Tak
- Dotykowy
- Kolorowy
- 1 x USB
- LED
- 135x5