100 lat Janome

Świętuj z nami 100-lecia istnienia marki Janome

Janome to marka PREMIUM, największy producent maszyn do szycia, który właśnie świętuje swoje 100-lecie istnienia.

Wszystko zaczęło się dokładnie w 1921 roku, gdy w Tokio powstała Wytwórnia Maszyn do Szycia Pine (spółka uważana za protoplastę firmy Janome), która jako pierwsza w Japonii produkowała maszyny do szycia. Jej założycielowi, Yosaku Ose zależało na tym, by maszyny wytwarzane w jego fabryce miały rodzimą, swojsko brzmiącą nazwę, Wybór padł na Janome, które po japońsku oznacza „oko węża”.

Komiks z okazji 100 lat Janome

Kliknij, aby powiększyć.

Komiks z okazji 100 lat Janome

Kliknij, aby powiększyć.


Komiks z okazji 100 lat Janome

Kliknij, aby powiększyć.

Komiks z okazji 100 lat Janome

Kliknij, aby powiększyć.

100-lecie marki Janome to coś więcej niż tylko nasze świętowanie. To podziękowanie dla Was kupujących produkty Janome. To Wy jesteście inspiracją dla inżynierów Janome od 1921 roku. To dzięki Wam maszyny Janome tak bardzo zmieniły się, na przestrzeni lat.
Więcej o historii marki Janome możecie przeczytać tutaj - o marce Janome lub specjalnie przygotowanej stronie z okazji 100 lat Janome - Janome 100th anniversary site.

Historia maszyn do szycia marki Janome

Dzisiaj Janome to nie tylko maszyny do szycia to także najwyższej klasy owerloki, covery, coverloki, hafciarki jedno i wieloigłowe, a także bardzo bogata oferta akcesoriów krawieckich, których jest ponad 300 rodzajów. To także producent zaawansowanych technologicznie robotów używanych w produkcji przemysłowej. Janome idealnie wykorzystuje doświadczenie tam uzyskane do tworzenia najwyższej jakości maszyna do szycia.

Dziękujemy, że jesteście z nami i cieszymy się, że razem należymy do rodziny Janome.