Poznaj, nową, wyjątkową serię maszyn do szycia Janome 1522

Maszyny do szycia Janome - seria Janome 1522

Janome w tym roku świętuje swoje 100-tne urodziny i z tej okazji szykuje kilka niespodzianek. Jedną z nich jest nowa, wyjątkowa seria mechanicznych maszyn do szycia - Janome 1522.

Janome 1522 to seria maszyn do szycia, które nie tylko pięknie szyją i pomogą Ci stworzyć wiele wyjątkowych projektów, ale także niesamowicie wyglądają. To jedyna seria maszyn marki Janome, która występuje w 5 kolorach.
Ich prosty, nowoczesny design i 5 pięknych kolorów sprawiają, że po raz pierwszy możesz dopasować maszynę do szycia nie tylko do Twoich szyciowych potrzeb, ale także do stylu i wnętrza Twojego domu.

Ten wyjątkowy model maszyny do szycia występuje w 6 wariantach kolorystycznych:

  • czerwonym
  • niebieskim
  • zielonym
  • jasnoszarym
  • ciemnoszarym

Kolory maszyn do szycia serii Janome 1522 to oczywiście nie jedyny ich atut. Marka Janome tworząc maszynę z okazji swojego jubileuszu dopracowała ją w każdym calu. Janome 1522 to pięknie szyjąca, bardzo łatwa w obsłudze maszyna do szycia z mocną metalową konstrukcją, metalowymi podzespołami i doskonale spasowaną obudową.

Poznaj sześć najważniejszych cech maszyn do szycia serii Janome 1522


Ściegi dostępne w maszynie Janome 1522

25 najważniejszych programów ściegowych

Model Janome 1522 posiada wszystkie najważniejsze programy ściegowe, czyli ścieg prosty (stebnowy), potrójnie stebnowy, zygzak, kryty, ścieg owerlokowy i ściegi dekoracyjne. Przy pomocy dostępnych ściegów możesz nie tylko szyć - łączyć kilka elementów materiałów razem, ale także w ciekawy sposób dekorować uszyte rzeczy. Dodatkowo wśród 25 dostępnych programów ściegowych znajduje się także automatyczne obszywanie dziurki na wymiar guzika.

Duża i bardzo wygodna przestrzeń robocza w maszynie Janome 1522

Wyjątkowo duża i bardzo wygodna przestrzeń robocza

Maszyna Janome 1522 posiada coś czego nie znajdziesz w żadnej innej maszynie do szycia (w tej grupie cenowej), czyli dużą i bardzo wygodną przestrzeń roboczą. Wielkość blatu mierzonego na płasko w maszynie Janome 1522 ta aż 105,4 mm x 111,8 mm. Dla porównania Juno by Janome E1015 (to maszyna standardowych wymiarów) ma blat o wymiarach 66,9 mm x 54,8 mm. Różnica jest bardzo duża. Żadna inna maszyna do szycia nie ma tak dużego, płaskiego blatu roboczego, a co za tym idzie, tak dużej wygody i komfortu w czasie szycia.Paktyczny schowek w maszynie Janome 1522


Wygodny schowek na akcesoria

Zastosowanie tak dużej przestrzeni roboczej w maszynie Janome 1522 ma jeszcze jeden plus, czyli bardzo duży i wygodny schowek na akcesoria, który znajduje się w wspomnianym blacie.

Regulacja docisku stopki w maszynie do szycia Janome 1522


3 stopniowy, regulowany docisk stopki

Dzięki tej funkcji możesz swobodnie szyć każdy rodzaj materiału. Nieważne czy będziesz szyć cienkie, bardzo delikatne tkaniny, różnej grubości i rozciągliwości dzianiny, skórę czy kilka warstw jeansu. Regulacja docisku stopki sprawi, że materiał będzie łatwiej przesuwany w czasie szycia, nie będzie nadmiernego rozciągania materiału, szycia w miejscu czy uszkadzania jego struktury. Za to powstały ścieg będzie wyglądał perfekcyjnie.


Paktyczne funkcje maszyny Janome 1522


Funkcje ułatwiające szycie

Janome 1522 posiada kilka praktycznych funkcji, dzięki którym szycie na niej jest jeszcze przyjemniejsze. Do takich funkcji z pewnością zaliczamy wbudowany nawlekacz igły (z jego pomocą przeciągnięcie nici przez oczko w igle jest bardzo proste i zajmuje dosłownie chwilkę), boczny obcinacz nici (dzięki niemu nie musisz za każdym razem sięgać po nożyczki by obciąć nić), oświetlenie pola pracy led czy wygodny system wymiany stopek matic, który sprawia, że wymiana stopki jest bardzo szybka, nie musisz niczego przykręcać czy odkręcać.

Regulacja docisku stopki w maszynie do szycia Janome 1522


Bogate standardowe wyposażenie

Standardowe wyposażenie maszyny do szycia Janome 1522 jest bardzo bogate. Oprócz 6 przydatnych stopek i kilku akcesoriów krawieckich zawiera także sztywny pokrowiec, który doskonale zabezpiecza maszynę przed zabrudzeniem czy drobnym uszkodzenim.


Więcej o funkcjach i możliwościach szyciowych maszyny do szycia Janome z serii 1522 przeczytasz na naszym blogu - recenzja maszyny do szycia Janome 1522.

Recenzja maszyny do szycia Janome 1522


Do serii Janome 1522 należą maszyny:

Maszyna do szycia Janome 1522 RD (czerwona)

Maszyna do szycia Janome 1522 w kolorze czerwonym

Poznaj bliżej Janome 1522 w wersji czerwonej

Maszyna do szycia Janome 1522 BL (granatowa)

Maszyna do szycia Janome 1522 w kolorze granatowym

Poznaj Janome 1522 w wersji granatowej


Maszyna do szycia Janome 1522 GN (zielona)

Maszyna do szycia Janome 1522 w kolorze z”zielonym

Poznaj Janome 1522 w wersji zielonej


Maszyna do szycia Janome 1522 LG (jasnoszara)

Maszyna do szycia Janome 1522 w kolorze jasnoszarym

Poznaj Janome 1522 w wersji jasnoszarej

Maszyna do szycia Janome 1522 DG (ciemnoszara)

Maszyna do szycia Janome 1522 w kolorze różowym

Poznaj Janome 1522 w wersji ciemnoszarej