Stopka z górnym transportem i prowadnikami Janome (rotacyjny 9mm)


202133005 JANOME

W magazynie
 

Cena sugerowana:

236.44 


Przeglądaj produkty
180 z 201

Stopka z górnym transportem i prowadnikami Janome

Przeznaczenie

Tak naprawdę to nie stopka, ale cały zestaw, który będzie bardzo przydatny przede wszystkim podczas pikowania, ale także zszywania (łączenia) materiałów i stebnowania. To bardzo pomocne akcesorium, gdy musimy przeszyć kilka warstw materiałów lub szyjemy materiały trudne w transporcie: śliskie, grube klejące się. Mechanizm górnego transportu pozwala nam zapobiec marszczeniu materiałów i ich nierównomiernemu przesuwaniu się. Prowadnik krawędziowy pomoże nam uzyskać równoległą linię ściegu zarówno podczas pikowania, jak i szycia. Z kolei prowadnik do szycia w szwie przyda się, gdy będziemy chcieli pikować w szwie czy precyzyjnie połączyć dwie warstwy – „na styk” lub na zakładkę. Po założeniu płozy do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych zyskuje się dobrą widoczność podczas szycia i lepsze przesuwanie się stopki przez wypukłe ściegi ozdobne i aplikacje. W skład zestawu wchodzą:

  • stopka ze standardową płoza,
  • dodatkowa płoza stopki do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych,
  • prowadnik krawędziowy,
  • prowadnik do szycia w szwie.

Montaż i dopasowanie

Stopka jest łatwa w montażu. Wystarczy poluzować śrubę, wsunąć pod nią uchwyt stopki i dokręcić do drążka mocowania stopki, pamiętając o tym, żeby dźwignia z prawej strony stopki znalazła się ponad śrubą dociskową igły. Mechanizm stopki, płozy i drążki prowadnika są metalowe, natomiast obudowa stopki, osłona dźwigni i ząbki transportera wykonano z tworzywa sztucznego. Z przezroczystego tworzywa są też oba prowadniki. Prowadnik krawędziowy można zamocować z lewej lub z prawej strony stopki i ustawić w pożądanej odległości, a następnie dokręcić pokrętło, żeby się nie przesuwał. Zakres pracy prowadnika – od 15 mm do 57 mm.

Pasuje do maszyn z chwytaczem rotacyjnym o szerokości ściegu do 9 mm, z wysokim uchwytem stopki, bez wbudowanego górnego transportu – Janome Skyline S5 i Janome MC9900.

Producent:
JANOME
Przeznaczenie:
  • do maszyn z szerokością ściegu 9 mm
Zastosowanie:
  • Szycie materiałów trudnych w transporcie
Rodzaj stopki:
  • Z górnym transportem

Dobra marka 2019

Z dumą informujemy, że marka Janome, już po raz drugi, jako jedyna w Polsce, zdobyła prestiżowe wyróżnienie "Dobra Marka 2019 - Jakość - Zaufanie - Renoma" w kategorii maszyn do szycia. Przyznanie nagrody zostało poprzedzone badaniami, które pokazały, że urządzenia Janome są produktami najwyższej klasy, a ich jakość potwierdzają liczne opinie użytkowników.
zobacz więcej »