igły do jedwabiu i mikrofazy

Najlepsze igły do domowych maszyn do szycia

Igła i nitka w połączeniu z odpowiednią maszyną do szycia to przepis na radość szycia. Nie bez powodu producenci igieł do maszyn do szycia od ponad stu lat testują różne rodzaje igieł do maszyn do szycia do każdego typu materiału. Materiały różnią się od siebie strukturą, rodzajem włókien, rodzajem konstrukcji czy mechaniką danego materiału. To właśnie dlatego stworzono różne rodzaje igieł, żeby efekty szycia były zawsze najlepsze. Statystyki mówią, że najczęstsze problemy z maszyną do szycia, lub inaczej - z samym szyciem, zaczynają się od źle dobranej igły i słabej jakości nici.Firma Janome od lat współpracuje z producentem igieł do domowych maszyn do szycia marką ORGAN, a owocem tej współpracy i wieloletnich testów są doskonałej jakości igły. W ofercie marki Janome możesz znaleść i dopasować igły pod względem rodzaju maszyny, przeznaczenia igły (tego, jaki rodzaj materiały planujesz tą igłą szyć), grubości igły czy jej rodzaju, czyli czy chcesz szyć igłą pojedynczą, podwójną, tytanową, a może z dużym okiem ułatwiającą szycie nićmi metalicznymi.

Igły do maszyn do szycia dopasowane do szytego materiału - igły do jedwabiu i mikrofazy

Dopasowanie igieł pod względem posiadanej maszyny do szycia to bardzo ważny elementy, ale drugim również istotnym elementem jest dopasowanie igieł zgodnie z ich przeznaczeniem. A dokładniej tym, co planujesz przy ich pomocy szyć. Źle dobrana igła do rodzaju szytego materiału może spowodować nie tylko brzydko wyglądający ścieg, ale również może doprowadzić do uszkodzenia szytego materiału. Tylko odpowiednio dobrane igły do rodzaju szytego materiału zapewnią Ci profesjonalny rezultat.
Igły do jedwabiu i mikrofazy to wyjątkowy rodzaj igieł. Charakteryzują się okrągłym, wąskim i bardzo ostrym czubkiem, dzięki któremu łatwiej i precyzyjniej przebijają się przez bardzo drobne i gęste materiały, tworząc idealnie równych ścieg. To sprawia, że doskonale sprawdzają się podczas szycia widocznych elementów odzieży np.: na kołnierzykach, mankietach itp. Igły do jedwabiu jak sama nazwa wskazuje, są niezastąpione podczas szycia jedwabiu, ale także innych tkanin delikatnych, czyli szyfonu, batystu, mikrofazy, muślinu itd. Nie polecamy tych igieł do szycia dzianin, ponieważ ich ostry czubek może uszkodzić ich strukturę.
Igły do jedwabiu i mikrofazy mają system 130/705H MICROTEX i są bardzo cienkie, mają grubość 60 lub 70.

Zestawy igieł Janome w promocyjnych cenach

Jeżeli chcesz posiadać w swojej pracowni igły dopasowane do każdego rodzaju maszyny lub do każdego rodzaju szytego materiału to koniecznie sprawdź naszą ofertę w zestawie taniej. Znajdziesz tam bardzo ciekawe zestawy igieł np. zestaw igieł zawierający igły do tkanin, dzianin i materiałów poliestrowych lub zestaw igieł do tkanin, dzianin i igłę podwójną.