Wybieramy maszynę do szycia

Wybieramy maszynę do szycia Janome

Pandemia spowodowana rozprzestrzenianiem się koronowirusa ożywiła branże hobbystycznego szycia.
Większość ludzi została w domu, część zajęła się porządkowaniem wszystkich zakamarków, inni zajęli się swoim hobby, a jeszcze inni zastanowili się w jakich obszarach mogą zacząć się rozwijać.
Po wprowadzeniu w kwietniu obowiązku zakrywania ust i nosa, Polacy ruszyli do szycia maseczek.
Pojawiło się setki pytań dziennie: jaka maszyna najlepsza na początek?, jaka maszyna idealna do maseczek?, pomocy, którą wybrać? Media społecznościowe były pełne dyskusji, jak grzyby po deszczu wyrastali eksperci od maszyn do szycia, ciężko było znaleźć rzetelne informację. Do tego wszystkiego narastała panika zakupowa, wszyscy chceli szybko, dobrze i tanio.
Nie mam tutaj zamiaru polemizować z tymi opiniami, jestem zwolennikiem twardych danych, moim zdaniem opinii o samych maszynach do szycia najlepiej szukać na portalach, na których klienci, którzy kupili daną maszynę mogą je umieszczać, np. najbardziej popularne w kraju to allegro i ceneo.

W zasadzie decyzję o tym, którą markę wybrać powinniśmy zacząć od tego, czy dana marka to marka globalna, czy nie. Polska to jeszcze nie jest rynek, gdzie szycie hobbystyczne jest tak popularne jak np. w Australii, USA, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii. To na tych rynkach, producenci przechodzą prawdziwy test swoich maszyn. To tam wyciąga się wnioski co jeszcze poprawić w maszynach, jaką funkcję dołożyć, a która ma mniejsze znaczenie. Kto tam jest numerem jeden to oznaczać może tylko jedno - maszyny tego producenta oferują najwyższą jakość. Podejmując zatem decyzję o wyborze marki, warto sprawdzić czy dana marka jest obecna na rynkach najbardziej rozwiniętych szyciowo.
To - moim zdaniem - kluczowa sprawa. Spójrzmy na otaczające nas produkty codziennego użytku. Telewizory, telefony, komputery… to TOP-owe marki globalne.
Janome to numer jeden na wielu rynkach, marka, która od 100 lat wyznacza trendy w maszynach do szycia. To właśnie JANOME wyprodukowało pierwszą na świecie maszynę do szycia sterowaną komputerowo (rok 1986), czy pierwszą maszyno-hafciarkę z ze zintegrowanym modułem haftującym (rok 1990).

W Polsce najpopularniejszym modelem od wielu miesięcy, do tego mającym najwięcej opinii jest maszyna JANOME z serii JUNO, model E1015.

Maszyna do szycia Juno Janome E1015

Maszyna do szycia Juno by Janome E1015 jest doceniana za niezawodność i łatwość obsługi.
Juno E1015 jest wyposażona w 15 najbardziej przydatnych programów ściegowych, które pozwolą na wykonanie domowych napraw i przeróbek, a także na pierwsze autorskie projekty. W maszynie zastosowano tradycyjny chwytacz wahadłowy, wygodne pokrętła wyboru i regulacji ściegów, a także uchwyt stopki pozwalający na jej szybką wymianę. Maszynę można wzbogacić o liczne dodatkowe akcesoria, m.in. stolik powiększający pole pracy, który zwiększa komfort podczas szycia materiałów o większych rozmiarach. Juno e1015 jest przykładem perfekcyjnej jakości marki Janome. Solidna konstrukcja i trwałe podzespoły zapewniają długą, bezawaryjną pracę, co potwierdzają liczne opinie zadowolonych użytkowników.
To doskonały wybór dla początkujących, jak i osób poszukujących prostej, niezawodnej maszyny do szycia, która posłuży na długie lata.

Innymi modelami, równie popularnymi na wielu rynkach, o statusie kultowych maszyn marki JANOME, które chcę tutaj również zaprezentować, są modele Jubilee 60507, Easy Jeans Heavy Duty 1800 oraz 5060DC.

Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507

Maszyna do szycia Janome Jubilee 60507 to jedna z najczęściej wybieranych mechanicznych maszyn do szycia Janome.Model 60507 został zaprojektowany z okazji jubileuszu 60-cio milionowej maszyny wyprodukowanej w historii marki Janome. Maszyna oferuje 19 bardzo przydatnych programów ściegowych oraz funkcję półautomatycznego obszywania dziurki. Dzięki wyposażeniu w chwytacz rotacyjny praca maszyny jest nieco cichsza, a wymiana dolnej szpulki przebiega szybciej i wygodniej. Czterostopniowa regulacja docisku stopki pozwala na bezproblemowe szycie zarówno grubych, jak i bardzo cienkich materiałów.
Janome Jubilee 60507 to solidne wykonanie, dobrze spasowane elementy i mocne podzespoły zapewniają wysoki komfort pracy.

Maszyna do szycia Janome HD1800

Maszyna do szycia Janome HD1800 to wyjątkowo mocna maszyna do szycia, która sprosta każdemu zadaniu. Model 1800HD oferuje 19 programów ściegowych, które rozpisane są na froncie maszyny. Oprócz graficznego przedstawienia dostępnych ściegów maszyna wskazuje sugerowane parametry oraz stopkę, jaką należy zastosować dla wybranego programu. Bardzo przydatny wykaz ściegów znajduje się również pod górną pokrywą maszyny. W Easy Jeans znajdziemy bardzo precyzyjną regulację docisku stopki, która pozwala na ustawienie aż 11 pozycji. Warta podkreślenia jest również szerokość ściegu, która w modelu HD1800 jest większa, niż w większości mechanicznych maszyn i wynosi 6,5 mm. Unikalną cechą tego modelu jest rozrusznik nożny, z przełącznikiem pozwalającym przejść w trym wolnej pracy.
Janome Easy Jeans 1800 HD jest bardzo dobrym wyborem do każdego domu, a także pracowni krawieckiej lub na warsztaty. Jego niezawodność doceniło już wielu użytkowników.

Maszyna do szycia Janome 5060DC

Maszyna do szycia Janome 5060DC oczarowuje jakością wykonania i unikalnym designem.
Wykonana z wysokiej jakości tworzyw i bardzo precyzyjnie spasowana maszyna, została wzmocniona na etapie konstrukcji, aby sprostać każdemu wyzwaniu krawieckiemu. Dzięki temu doskonale spisuje się zarówno w sporadycznym użytku domowym, jak i w regularnej chałupniczej pracy. Model 5060DC wyposażono w 60 programów ściegowych, wśród których znajdziemy standardowe ściegi użytkowe, a także dużą ilość ściegów dekoracyjnych i aż 7 wzorów automatycznie obszywanych dziurek. Obsługa maszyny jest bardzo intuicyjna, do wyboru ściegów oraz zmiany ich długości i szerokości służą przyciski umieszczone zaraz obok wyświetlacza. Z pomocą regulacji docisku stopki bez kłopotu uszyjemy delikatne tkaniny i dzianiny, jak i kilka warstwa jeansu. Maszyna pracuje bardzo cicho, a jakość ściegów jest zachwycająca. W zestawie z maszyną znajduje się sztywna walizka ochronna do przechowywania i transportu oraz stolik powiększający pole pracy.
Janome 5060DC polecamy każdemu miłośnikowi szycia, ceniącemu jakość urządzenia i komfort pracy.


Marka JANOME jako pierwsza i jedyna marka maszyn do szycia do tej pory w Polsce otrzymała wyróżnienie Dobra Marka - Jakość, Zaufanie, Renoma (w roku 2017 i 2019).
Więcej o tych nagrodach przeczytasz tuta - Nagroda Dobra Marka 2017-2019.

Nagrody dla Janome - Dobra Marka 2017, 2019


Maszyna do szycia Heavy Duty Janome - rama maszyny podstawowego modelu

Maciej Waligórski - janome.pl

Komentarze