Poznaj wyjątkowe akcesoria krawieckie marki Fiskars

Wierzymy, że życie to twórcza podróż i że szczęście można znaleźć nie na końcu, ale po drodze. Od małych odkrywców po pełnoprawnych artystów – kreatywność jest w każdym z nas, czekając na uwolnienie.

Poznaj całą serię wyjątkowych nożyczek i narzędzi do cięcia, które oferują niezrównaną ostrość, trwałość, wszechstronność i łatwość użytkowania. Produkty marki Fiskars o wszechstronnym zastosowaniu pomogą Ci ciąć wszystko od cienkich, delikatnych materiałów po grube i elastyczne tkaniny. Doskonale sprawdzą się także w domu, biurze, szkole, kuchni czy nawet ogrodzie.

Nożyczki Fiskars seria Classic

Nożyczki uniwersalne Fiskars seria Classic

Ikona designu od 1967 roku. Klasyczne pomarańczowe nożyczki - symbol Fiskars, ikona fińskiego designu. Znakomita jakość, wydajność i cięcie. Sprzedane w miliardowym nakładzie.
Nożyczki Fiskars Classic występują w 10 rodzajach i 7 wielkościach. Znajdziesz wśród nich nożyczki do haftu, nitek, składane, uniwersalne, które znajdą zastosowanie w domu, szkole, biurze i oczywiście krawieckie. Cechą charakterystyczną nożyczek Classic oprócz ich pomarańczowej barwy jest najwyższa jakość produktów, z których zostały wykonane. Ostrza nożyczek Fiskars z serii Classic są wykonane ze stali nierdzewnej i mają specjalnie opracowany szlif, który gwarantuje ich wysoką jakość oraz długotrwałą ostrość. Ergonomiczne rączki z włókna szklanego wzmocnionego polipropylenem są wtryskiwane bezpośrednio na ostrze, co zapewnia trwałe ich połączenie. Natomiast perfekcyjnie dopracowany kształt rękojeści gwarantuje komfort w czasie cięcia.
Każda para nożyczek Classic Fiskars jest testowana i weryfikowana ręcznie. Produkcja odbywa się na terenie Finlandii.

Zobacz nożyczki Fiskars Classic


Nożyczki Fiskars seria Amplify

Nożyczki krawieckie Fiskars seria Amplify

Idealne do cięcia grubych lub wielowarstwowych materiałów.
W naszej ofercie nożyczki Fiskars Amplify występują w dwóch rozmiarach - 21 cm i 24 cm. Nożyczki Fiskars z serii Amplify wyróżniają się innowacyjną technologią, która sprawia, że ostrza są stale dociskane do siebie, co umożliwia cięcie nawet bardzo grubych lub sztywnych materiałów ze zdecydowanie mniejszą ilością siły. Będziesz zaskoczona/zaskoczony, jak nożyczki potrafią ułatwić cięcie. Ostrza nożyczek Amplify są wyjątkowo ostre i wykonane ze stali nierdzewnej. Dodatkowo są typu RazorEdge, co zapewnia czyste, proste cięcie aż po końcówkę ostrzy. Na niesamowity komfort w czasie cięcia wpływa, nie tylko technologia ostrzy nożyczek Amplify, ale także świetnie wyprofilowane rączki z miękką powłoką SoftGrip® (w strefie uchwytu) zapewniającą pewny uchwyt i wygodę użycia.
Dla bezpieczeństwa nożyczki z serii Amplify posiadają bardzo praktyczny pokrowiec, który zabezpiecza Twoje dłonie przed przypadkowym zranieniem, a ostrza nożyczek ochrania przed uszkodzeniem w czasie przechowywania.

Zobacz nożyczki Fiskars Amplify


Nożyczki Fiskars seria Easy Action

Nożyczki krawieckie Fiskars seria Easy Action

Nożyczki Fiskars z serii Easy Action są stworzone do pracy z różnymi materiałami. W naszej ofercie seria Easy Action jest dostępna w postaci dwóch produktów - ostrych i bardzo wygodnych obcinaczek do nici i niesamowicie praktycznych, małych nożyczek krawieckich, które są doskonałe do precyzyjnych cięć na delikatnych materiałach, jak jedwab, delikatna skóra, poliester, bawełna czy filc.
Seria Fiskars Easy Action wyróżnia się sprężynową konstrukcją, która delikatnie otwiera ostrza po każdym cięciu, aby zmniejszyć zmęczenie dłoni. To sprawia, że nożyczki z serii Fiskars Easy Action są doskonałe dla osób z obniżoną sprawnością dłoni. Wysokiej jakości ostrza tej serii są wykonane ze stali nierdzewnej i mają precyzyjnie oszlifowaną krawędź, która dłużej pozostaje ostra. Zarówno obcinaczki, jak i nożyczki Easy Action posiadają rączki pokryte miękką powłoką Softgrip® zapewniającą doskonały komfort i kontrolę w czasie cięcia. Co ważne nożyczki Fiskars Easy Action są dostosowane do osób praworęcznych i leworęcznych.

Zobacz nożyczki Fiskars Easy Action


Nożyczki Fiskars seria RazorEdge

Nożyczki krawieckie Fiskars RazorEdge

Nożyczki krawieckie Fiskars z serii RazorEdge są przeznaczone do cięcia różnych tkanin, takich jak jedwab, poliester, bawełna, filc itd. W naszej ofercie nożyczki z tej serii występują w dwóch rozmiarach 21 cm i 23 cm.
Nożyczki Fiskars RazorEdge™ są wyposażone w najwyższej jakości hartowane ostrza RazorEdge™ ze stali nierdzewnej, precyzyjnie zaostrzone o bardzo ostrych krawędziach, dzięki czemu każde cięcie jest bardzo precyzyjne, aż po końcówkę ostrzy. Duża i bardzo wygodna rękojeść nożyczek, dopasowuje się do naturalnego kształtu dłoni - stanowi jej przedłużenie w czasie pracy. Dodatkowo rączki w strefie chwytu są pokryte miękką powłoką SoftGrip®, która zapewnia nie tylko stabilniejszy uchwyt, ale także zwiększa Twój komfort w czasie cięcia.
W zestawie z nożyczkami jest ochronna nasadka zabezpieczająca ostrza umożliwiająca ich bezpieczne przechowanie.

Zobacz nożyczki Fiskars RazorEdge


Nożyczki Fiskars seria Functional Form

Nożyki uniwersalne Fiskars seria Functional Form

Nożyczki Fiskars z serii Functional Form to jedne z bardziej wszechstronnych nożyczek dostępnych w naszej ofercie, przez co doskonale sprawdzają się w domu, biurze, szkole, a także podczas prac krawieckich. Nożyczki z serii Fiskars Functional Form w naszej ofercie występują w dwóch kolorach (biały i czarny) i 6 wielkościach.
W zależności od ich rozmiaru przeznaczenie jest minimalnie inne (np. nożyczki o długości 17 cm są idealne do cięcia papieru, a te o długości 24 cm są do cięcia materiałów).
Ostrza nożyczek Fiskars Functional Form są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i mają specjalnie opracowany system szlifu, który gwarantuje ich wysoką jakość i długotrwałą ostrość. Dokładną kontrolę cięcia nożyczkami Functional Form zapewnia ergonomiczna rękojeść, która dzięki dopracowanemu kształtowi ułatwia naturalną pracę dłoni. Nożyczki Fiskars z serii Functional Form są łatwe w użyciu, czyszczeniu i przechowywaniu.
Każda para tej serii jest testowana i weryfikowana ręcznie. Produkcja odbywa się na terenie Finlandii.

Zobacz nożyczki Fiskars Functional Form


Nożyczki Fiskars seria ReNew

Nożyczki uniwersalne Fiskars seria ReNew

Klasyczny design w nowej odsłonie - idea oparta na zrównoważonym rozwoju.
Nowa seria nożyczek Fiskars ReNew została wyprodukowana z materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się do ponownego przetworzenia. Ostrza nożyczek ReNew są wykonane w 85%-96% z przetworzonej stali nierdzewnej. Natomiast rączki nożyczek zostały zrobione z innowacyjnego biokompozytowego materiału, który w 66% składa się z plastiku pochodzącego z recyklingu odpadów konsumenckich i w 34% z włókien celulozowych. Nożyczki produkowane są w sposób przyjazny dla środowiska w fabryce Billnas - miejscu certyfikowanym pod względem jakości, wpływu na środowisko i bezpieczeństwo.
W naszej ofercie nożyczki Fiskars ReNew występują w trzech wielkościach: 17 cm, 21 cm i 24 cm. Wszystkie mają wszechstronne zastosowanie w biurze, domu czy nawet ogrodzie. Ostrza nożyczek Fiskars ReNew oprócz tego, że są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, posiadają specjalnie profilowaną krawędź, która zapewnia im wysoką jakość i długotrwałą ostrość (aż po sam czubek).
Nożyczki Fiskars ReNew podobnie jak inne produkty marki Fiskars zostały tak zaprojektowane, aby służyły niezawodnie przez długie lata.

Zobacz nożyczki Fiskars ReNew


Nożyczki Fiskars seria Non-stick

Fiskars seria Non-stick to wyjątkowa seria nożyczek, która sprawia, że cięcie materiałów lepkich, pokrytych klejem, jak np. taśmy klejące, naklejki, tkaniny czy flizeliny z klejem odbywa się bez obaw o zakleszczenie lub sklejenie się ostrzy. Dzięki temu nożyczki Fiskars z serii Non-stick doskonale sprawdzają się w biurze, szkole, domu, a także podczas prac krawieckich. Nożyczki tej serii posiadają wysokiej jakości ostrza ze stali nierdzewnej z precyzyjnie oszlifowaną krawędzią, która dłużej pozostaje ostra i tnie aż do samego czubka — niezbędna dla każdego, kto tnie materiał. Dodatkowo krawędzie tych nożyczek są pokryte specjalną powłoką, która chroni ostrza przed przywieraniem kleju.
Dwa modele nożyczek z serii Non-stick (Fiskars Titanium Non-stick 18 cm i 21 cm) są dodatkowo utwardzone tytanem, który zapewnia im jeszcze większa trwałość. Lekka konstrukcja i ergonomicznie ukształtowana rękojeść nożyczek Fiskars Non-stick zapewniają niezrównaną kontrolę nad cięciem za każdym razem.

Zobacz nożyczki Fiskars Non-stick


Noże krążkowe i ostrza Fiskars

Noże krążkowe i ostrza Fiskars

Łatwe i szybkie cięcie nawet wielu warstw materiałów.
Noże krążkowe marki Fiskars to sposób na łatwe i szybkie cięcie nawet wielu warstw materiałów. Szczególnie przydane podczas przygotowywania elementów patchworkowych.
W naszej ofercie mamy 7 rodzajów noży krążkowych Fiskars z ostrzami w dwóch rozmiarach - 45 mm i 60 mm. Noże krążkowe Fiskars posiadają bardzo ostre ostrza, które swobodnie tną każdy rodzaj tkanin, dzianin, a nawet ekoskórę, włókninę czy piankę. Dopracowana konstrukcja noży krążkowych Fiskars sprawia, że cięcie nimi jest łatwe, nie wymaga użycia dużej siły i co ważne jest bezpieczne. Każdy model posiada blokadę ostrza, które możesz schować, gdy nie jest ono używane - to bardzo bezpieczne rozwiązanie, które nie tylko ochroni Twoje dłonie, ale także samo ostrze.
Ostrze w nożach krążkowych Fiskars jest wymienne, co zdecydowanie przedłuża ich żywotność, a także wielofunkcyjność, możesz np. zamiast ostrzy prostych zastosować falowane lub wzmacniane tytanowe.

Marka Fiskars oprócz noży krążkowych oferuje także bardzo praktyczne gilotyny z obrotowym ostrzem i bardzo czytelną linijką, przy pomocy, których możesz mierzyć i ciąć materiał. Gilotyny są dostępne w dwóch rozmiarach: 30,5 cm x 30,5 cm i 15 cm x 61 cm.

Zobacz noże krążkowe i gilotyny Fiskars


Linijki do patchworku i quiltingu Fiskars

Linijki do patchworku i quiltingu Fiskars

Linijki do patchworku i quiltingu i maty do cięcia Fiskars to nieodłączni partnerzy noży krążkowych.
Linijki do patchworku marki Fiskars są przezroczyste, wykonane z akrylu i posiadają wyraźne oznaczenia linii siatki (widoczne linie i pogrubione cyfry) ułatwiające mierzenie i przycinanie odpowiednich kształtów np. kwadratów, trójkątów czy rombów. Dzięki odpowiednio dobranym kolorom oznaczeń na linijce są one widoczne zarówno na jasnym, jak i na ciemnym materiale. Są dostępne w dwóch wielkościach: 15 cm x 60 cm i 15 cm x 30 cm.
Linijki Fiskars pomogą Ci nie tylko podczas mierzenia, ale także w czasie cięcia nożem krążkowym.

Zobacz linijki do patchworku i quiltingu Fiskars


Maty do cięcia (podkładowe) Fiskars

Maty do cięcia (podkładowe) Fiskars

Maty do cięcia Fiskars (zwane też matami podkładowymi) są idealnym uzupełnieniem noża krążkowego. Doskonale zabezpieczą Twój blat stołu przed przypadkowym uszkodzeniem w czasie cięcia. Maty do cięcia Fiskars są wysokiej jakości i mają właściwości samoregenerujące. Dodatkowo są dwustronne, co przedłuża ich żywotność. Łatwe do odczytania siatki pomiarowe (calowe i metryczne) i oznaczone kąty ułatwiają odmierzanie i wycinanie. Maty są w kolorze: jasnoszarym i ciemnoszarym.
W naszej ofercie występują w czterech rozmiarach: 35,5 cm x 35,5 cm; 45 cm x 30 cm; 60 cm x 45 cm i 90 cm x 60 cm. Dodatkowo jedna z mat jest obrotowa, co umożliwia precyzyjne wycinanie kształtów pod dowolnym kątem. Maty do cięcia Fiskars posiadają praktyczny otwór umożliwiający ich zawieszenie

Zobacz maty do cięcia Fiskars