Maszyny do haftowania - jaką wybrać do prowadzenia działalności?

Janome produkuje hafciarki od ponad 25 lat. To właśnie Janome jako pierwsze na świecie wyprodukowało maszynę do szycia ze zintegrowanym modułem haftującym (w 1990r.).

W Polsce czy w całej Europie środkowo-wschodniej hafciarki Janome wykorzystywane są w 90% przez małe firmy, które zajmują się haftem profesjonalnie.

Największy rozwój rynku hafciarskiego w Polsce można było zaobserwować w momencie wprowadzenia obowiązku mundurków szkolnych w 2006 r. Każdy mundurek zdobiony był haftem z logo szkoły czy klasy. W tym okresie wprowadziliśmy na rynek tysiące maszyn do haftu, które pracując do dzisiaj potwierdzają niezawodną jakość maszyn marki Janome!

Zdaniem naszych klientów największe znaczenie ma wielkość pola haftu (zwłaszcza pola kwadratu), szybkość maszyny haftującej oraz oczywiście jej cena. Dodatkowym atutem jest długość gwarancji, dostępność części zamiennych i akcesoriów.

Wychodząc na przeciw potrzebom klientów firma Janome stworzyła nową generację maszyn haftujących. Dzięki doświadczeniu firmy w tworzeniu robotów służących do produkcji różnego typu urządzeń np. telefonów firmy Apple, firma mogła wyprodukować hafciarki słynące z perfekcyjnej jakości ściegów, niezawodności oraz bezawaryjności maszyn, a wszystko to w przystępnej cenie! W końcu Janome to firma japońska.

W ofercie Janome znajdują się maszyny do haftu, które doskonale nadają się do prowadzenia działalności gospodarczej:

Janome MC400E - najtańsza hafciarka marki JANOME


Hafciarka Janome MC400e

Jest to hafciarka komputerowa o polu haftu 20 x 20 cm i prędkości haftowania do 860 wkłuć igielnicy na minutę. Posiada kolorowy, dotykowy ekran LCD, menu w języku polskim oraz automatyczne obcinanie nici.

Nasi klienci chwalą ją również za to, że ramie tamborka jest umieszczone po prawej stronie maszyny, czyli mamy nieograniczoną powierzchnię podczas haftowania z trzech stron maszyny, a nie jak w hafciarkach poprzedniej generacji tylko dwóch. Dzięki temu możliwe jest haftowanie wzorów na dużych płachtach materiału (narzuty, pościele, zasłony).

W pamięci maszyny znajduje się 6 rodzajów czcionek, a tym 3 czcionki z polskimi znakami oraz 160 wzorów gotowych haftów.

Kolejnym atutem tego modelu są punkty smarowania (łatwe dozowanie oleju do trudno dostępnych miejsc maszyny), dzięki czemu konserwacja maszyny jest znacznie ułatwiona.

Poznaj szczegółowy opis hafciarki Janome MC400E.

Największe atuty tego modelu:
  • cena
  • dostępność polskich czcionek (aż 3 rodzaje)

Maszynę polecamy chałupnikom posiadającym niedużą produkcję lub osobom prywatnym. Model ten sprawdzi się najlepiej podczas haftu na elementach nie zszytych. Będzie idealna do haftu jedno-kolorowego oraz wielokolorowego przy niedużych nakładach np. haftowanie na ręcznikach, przy produkcji plecaków, akcesoriów dla dzieci, szatek do chrztu itp.


Janome MC500E - najpopularniejsza z hafciarek jedno-igłowych


Hafciarka Janome MC500E

Jest to idealne rozwiązanie dla małych firm. Nasi klienci pokochali ją od samego początku, przede wszystkim za jej pole haftu (20 x 28 cm), szybkość haftowania (860 wkłuć igielnicy na minutę) oraz za perfekcyjną jakość haftu.

Maszyna posiada menu z możliwością zmiany języka (dostępne najpopularniejsze języki w tym język polski). Z poziomu hafciarki można modyfikować hafty (tworzyć ich kopie, obracać, skalować itp.)

W pamięci maszyny znajduje się 6 rodzajów czcionek, w tym 3 czcionki z polskimi znakami oraz 160 wzorów gotowych do wyhaftowania. Maszyna posiada czujnik zrywu nitki, czyli zatrzyma się jeśli zajdzie taka potrzeba.

To najpopularniejsza hafciarka jednoigłowa marki Janome. Od hafciarki Janome MC400E różni ją tylko większe pole haftu.

Poznaj szczegółowy opis hafciarki Janome MC500E.

Największe atuty tego modelu:
  • duże pole haftu (28 x 20 cm)
  • dostępność polskich czcionek (aż 3 rodzaje)

Maszynę polecamy chałupnikom, którzy nie chcą być ograniczeni małym polem haftu! MC500E sprawdzi się najlepiej podczas haftu jednokolorowego na niezszytych elementach oraz haftu wielokolorowego przy niedużym nakładzie. Sprawdzi się przy haftowaniu na ręcznikach, obrusach, oraz przy produkcji odzieży.


Janome MC550E - największe pole haftu za tą cenę. Hafciarka bezkonkurencyjna.


Hafciarka Janome MC550

Posiada wszystkie cechy hafciarki MC500E, jednocześnie oferując pole haftu maszyn przemysłowych (36 x 20 cm) . Jest to idealne rozwiązanie dla małych firm. Dodatkowo w tym modelu wprowadzono nowy zacisk tamborka (patent Janome), który znacznie ułatwia tamborkowanie zwłaszcza przy tak dużych tamborkach. To bardzo wygodne rozwiązanie. Hafciarka Janome MC550E podobnie jak MC500E posiada 5 lat gwarancji.

Janome MC550E posiada menu z możliwością zmiany języka (dostępne najpopularniejsze języki w tym język polski). Z poziomu hafciarki można modyfikować hafty (tworzyć ich kopie, obracać, skalować itp.)

W pamięci maszyny znajduje się 6 rodzajów czcionek, w tym 6 czcionki z polskimi znakami oraz 180 wzorów gotowych do wyhaftowania. Maszyna posiada czujnik zrywu nitki, czyli zatrzyma się jeśli zajdzie taka potrzeba

Poznaj szczegółowy opis hafciarki Janome MC550E.

Największe atuty tego modelu:
  • Ogromne pole haftu (36 x 20 cm)
  • dostępność polskich czcionek (aż 6 rodzajów)

Maszynę polecamy chałupnikom, którzy szukają naprawdę dużego pola haftu. MC550E, podobnie jak jej młodsza siostra (MC500E) sprawdzi się najlepiej podczas haftu jednokolorowego na niezszytych elementach oraz haftu wielokolorowego przy niedużym nakładzie. Sprawdzi się przy haftowaniu na ręcznikach, obrusach, oraz przy produkcji odzieży.


JANOME MB-4S 4-igłowa hafciarka


Hafciarka Janome MB-4S

Legendarna jakość ściegów, duża wydajność, intuicyjna obsługa maszyny oraz możliwość wygodnego haftu na gotowych rzeczach spowodowały, że jest to najpopularniejsza hafciarka wieloigłowa w Europie środkowej. Ten typ maszyn pracuje zarówno w małych firmach, jak i w wielkich zakładach produkcyjnych i hafciarniach.

Pierwsze hafciarki JANOME MB-4 trafiły do Europy w roku 2006, gdzie z powodzeniem pracują bez przerwy do dziś. Wiele z tych maszyn haftuje po 24h na dobę. Jednak co japońskie, to niezawodne.

Hafciarka posiada menu w języku polskim. Jest bardzo zaawansowanym sprzętem z wieloma udogodnieniami i intuicyjną obsługą. Dodatkowy atut to jej kompaktowe wymiary, dzięki czemu maszynę można bez kłopotu przewozić. To maszyna, która poradzi sobie z haftem nawet na grubych materiałach!

Warto zwrócić uwagę na fakt, że hafciarka JANOME MB-4S posiada większy niż standardowy chwytacz (o 40%), co znacznie poprawia jej wydajność (rzadsza wymiana dolnej szpulki z nicią spodnią), co pośrednio wpływa na obniżenie kosztu powstania haftu.

Maszyna podczas haftowania ma do dyspozycji 4 igielnice (4 kolory nici), pomiędzy którymi przełącza się samodzielnie podczas tworzenia wielobarwnych haftów. W tej cenie na rynku maszyna ta jest bezkonkurencyjna.

Poznaj szczegółowy opis hafciarki Janome MB-4S.

Największe atuty tego modelu:
  • możliwość haftowania na grubych materiałach
  • haftowanie 4 kolorami nici (maszyna samodzielnie się przełącza)

Maszynę polecamy do każdego rodzaju produkcji! Idealna do wielokolorowych haftów, na gotowych wyrobach (torby, t-shirty, koszule, bluzy, kurtki) jak i niezszytych elementach. Doskonała do haftowania na cienkich i grubych materiałach.


JANOME MB-7 7-igłowa najbardziej rozbudowana hafciarka JANOME


Hafciarka Janome MB-7

To najnowsza maszyna haftująca Janome. Daje największe możliwości produkcji haftu wielobarwnego nawet do 7 kolorów bez konieczności zmiany nici.

Idealnie sprawdzi się podczas haftu na elementach niezszytych oraz na gotowych wyrobach. Poradzi sobie z haftem na każdym materiale (haftuje na cienkich i grubych materiałach). Maszyna posiada dolną szpulkę większą o 40% niż większość hafciarek na rynku, dzięki czemu obsługa jej zajmuje znacznie mniej czasu, co pośrednio wpływa na obniżenie kosztu powstania haftu

W pamięci maszyny znajduje się 10 czcionek, ma dużo udogodnień np. czujnik zrywu nici z automatycznym powrotem do miejsca przerwania haftu.

Maszyna podczas haftowania ma do dyspozycji 7 igielnic (7 kolorów nici), pomiędzy którymi przełącza się samodzielnie podczas tworzenia wielobarwnych haftów.

Jest idealną maszyną haftującą do pracy przy skomplikowanych, wielobarwnych wzorach. To produkt dla najbardziej wymagających klientów.

Od hafciarki Janome MB-4S różni ją ilość igielnic.

Poznaj szczegółowy opis hafciarki Janome MB-7.

Największe atuty tego modelu:
  • możliwość haftowania na grubych materiałach
  • haftowanie 7 kolorami nici (maszyna samodzielnie się przełącza)

Maszynę polecamy do każdego rodzaju produkcji! Idealna do wielokolorowych, skomplikowanych haftów, na gotowych wyrobach (t-shirty, czapki, spodnie, koszule, bluzy, torby) jak i niezszytych elementach. Doskonała do haftowania na cienkich i grubych materiałach.


Programy do projektowania haftów Janome Artistic


Programy do projektowania haftów Janome Artistic Digitizer

Warto także wspomnieć o najnowszej wersji oprogramowania do haftów, które idealnie współpracuje z maszynami JANOME tworząc perfekcyjne hafty.

W roku 2019 Janome wprowadziło nowe oprogramowanie do projektowania haftów, które dedykujemy przede wszystkim do hafciarek jednoigłowych.

Tak, jak większość programów do haftów wyróżniamy tutaj dwa poziomy : podstawowy (Junior) i zaawansowany (Full). Program jest w języku polskim i jako pierwszy może pracować zarówno na Windows jak i na Mac.

Co ważne, programy współpracują z hafciarkami wszystkich producentów, co oznacza, że można konwertować hafty z jednej maszyny do innej. Obsługa jest intuicyjna, do nauki przygotowaliśmy kolekcję filmów tutoriali (na pokładzie programu). Pracują w trybie automatycznej zmiany pliku na haft (JR), jak i całkowicie manualnej, gdzie możemy ingerować w każde wkłucie igły w materiał (FULL).

Możesz zacząć od wersji JR, ponieważ przygotowaliśmy również upgrade do wersji Full LINK, dzięki czemu nie tracisz oprogramowania, a je rozszerzasz.

Poznaj szczegółowy opis programów do projektowania haftów.

Programy do projektowania haftów Janome Digitizer


Oprócz wyżej wspomnianych programów do projektowania haftów w naszej ofercie są także drugie programy, czyli Janome Digitizer.

Dostępne są w dwóch wariantach (JR ver.5, MBX ver.5), obie posiadają generator ściegów, który zamieni grafikę na haft (doskonale „rozumie” działanie maszyn JANOME, dzięki czemu hafty wychodzą już za pierwszym razem, bez czasochłonnych poprawek).

Program Digitizer JR ver.5 pozwoli również w wygodny sposób tworzyć napisy czy przerobić zdjęcia na haft.

Natomiast Digitizer MBX ver.5 to profesjonalne rozwiązanie pozwalające tworzyć dowolny haft bezpośrednio w programie przy pomocy komputera. Posiada 150 różnych ściegów hafciarskich, 25 czcionek oraz możliwość tworzenia nieograniczonej ilości swoich czcionek. Razem w pakiecie z MBX znajduje się CorelDRAW® Essentials x5 dzięki temu rozwiązaniu, bez problemów można pracować na najbardziej popularnych formatach graficznych tworząc logotypy czy własnoręczne projekty.

Poznaj szczegółowy opis programów do projektowania haftów.

Podsumowanie

JANOME to niezawodne hafciarki, które z powodzeniem sprawdzają się w branży odzieżowej, reklamowej czy ogólnie szyciowej. Wykorzystane przy ich produkcji technologie były testowane przez lata w robotach produkcyjnych, a więc decydując się na markę Janome kupuje się sprzęt z najwyższej półki, niezawodny, z gwarancją producenta.

Aby potwierdzić niezawodność sprzętu Janome daje na swoje hafciarki jednoigłowe, aż 5-letnią gwarancję. Na wieloigłowe hafciarki, które pracują po 24h na dobę czy więcej, gwarancję standardową czyli 1-roczną.

Gwarantem jest serwis firmy ETI (www.sprawnamaszyna.pl), który ma olbrzymie doświadczenie w pracy z maszynami JANOME i działa od prawie 20 lat, zapewniając wsparcie, szkolenia oraz części gwarancyjne i pogwarancyjne.


Aktualna oferta hafciarek JANOME poniżej. Klikając poszczególne modele, można porównać ich funkcję i wybrać model najbardziej dopasowany do konkretnej działalności!

Zachęcamy również do pozostawiania swoich opinii i pytań w komentarzach poniżej!

Komentarze