Komputerowe maszyny do szycia Janome

Komputerowe maszyny do szycia Janome

Komputerowe maszyny do szycia cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród osób początkujących, jak i osób posiadających większe doświadczenie w szyciu. Zupełnie nas to nie dziwi, ponieważ komputerowa maszyna do szycia to przede wszystkim niesamowita wygoda i komfort użytkowania. Komputerowe maszyny do szycia posiadają wiele przydatnych i bardzo praktycznych, automatycznych funkcji, które sprawiają, że szycie na tego rodzaju maszynach jest nie tylko prostsze, ale także szybsze i dużo bardziej przyjemne. Do takich funkcji z pewnością zaliczamy automatycznie ryglowanie (maszyna robi kilka wkłuć w jednym miejscu i w ten sposób zabezpiecza ścieg przed pruciem - wykończenie jest bardzo estetyczne), automatyczne obcinanie nici (komputerowa maszyna do szycia sama obcina nitki po skończonym szyciu), pozycjonowanie igły czy suwak prędkości szycia (fantastyczna funkcja szczególnie przydatna dla osób początkujących lub szyjących drobne, skomplikowane elementy). Warta uwagi jest także funkcja start/stop, która umożliwia korzystanie z maszyny bez stosowania rozrusznika nożnego. Oczywiście oprócz funkcji automatycznych komputerowa maszyna do szycia posiada przydatne funkcje, które występują także w mechanicznych maszynach do szycia jak np. regulacja docisku stopki, wbudowany nawlekasz igły, boczny obcinacz nici czy regulacja długości i szerokości każdego ściegu.

Komputerowe maszyny do szycia Janome dla początkujących i zaawansowanych

Wiele osób zastanawia się czy komputerowe maszyny do szycia są dobrym wyborem dla osoby początkującej (zaczynająca swoją przygodę z szyciem). Naszym zdaniem tak, ponieważ komputerowe maszyny do szycia są jeszcze łatwiejsze w obsłudze, a to za sprawa wspomnianych już funkcji automatycznych, a także dzięki wyświetlaczowi led, który nie tylko przedstawia wybrany ścieg, ale także podpowiada jaka jest jego optymalna długość i szerokość, a także jaką stopkę do niego zastosować, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Naszym zdaniem to duża pomoc zarówno dla osoby początkujących, jak i zaawansowanych. Chociaż osoby zaawansowane w komputerowych maszynach do szycia docenią coś jeszcze np. wbudowany górny transport - AcuFeed Flex, specjale programy ściegowe (do szycia patchworków czy pikowania), wygodny podnośnik kolanowy (umożliwiający podnoszenie stopki bez używania rąk) czy np. szybszą pracę maszyny (standardowo maszyny szyją z prędkością 830 wkłuć na minutę, komputerowe maszyny do szycia mogą szyć nawet 1300 wkłuć na minutę).

Komputerowa maszyn do szycia Janome - idealna do szycia patchworków

Osoby zaawansowane, a tym bardziej osoby szyjące patchworki lub pikujące mają jeszcze inne wymagania podczas wyboru najlepszej komputerowej maszyny do szycia. Z myślą o nich marka Janome stworzyła specjalną linię maszyn, które doskonale sprawdzają się podczas szycia patchworków czy pikowania. Jest to seria komputerowych maszyn do szycia XL (zwana też serią Skyline) i XXL. Co odróżnia te modele maszyn do innych? Wielość maszyny, a co za tym idzie jej przestrzeń robocza. Komputerowe maszyny do szycia serii XL i XXL mają zdecydowanie większą przestrzeń roboczą - odległość pomiędzy igłą, a ramieniem maszyny wynosi od 21 cm do nawet 28 cm. Standardowo w maszynach do szycia ta przestrzeń wynosi od 15 cm do 17 cm. Także jest to bardzo duża różnica, która wiele ułatwia w czasie szycia. Na dużych maszynach szyje się lepiej, łatwiej się pracuje.

Bogata oferta stopek i akcesoriów dopasowana do komputerowych maszyn do szycia marki Janome.

Standardowe wyposażenie każdej komputerowej maszyny do szycia marki Janome jest bardzo bogate. Zawiera wszystkie stopki, które są niezbędne, aby móc korzystać z dostępnych ściegów w wybranej komputerowej maszynie do szycia plus jeszcze kilka dodatkowych. Jeżeli jednak okaże się, że potrzebujesz dodatkowych stopek, aby łatwiej wykonać jakieś zadanie lub poprawić efekty swojego szycia to w ofercie marki Janome jest wiele opcjonalnych stopek i akcesoriów dopasowanych do konkretnego modelu komputerowej maszyny do szycia. Dzięki temu z łatwością możesz rozwijać swoje szyciowe umiejętności i uzyskiwać coraz lepsze rezultaty.